מיה מוריס ואופק אלימלך הבטיחו את השתתפות ישראל ב-RSX בטוקיו 2020

אחרי הבטחת המקום לישראל בדגם ה-470, המקום ה-11 של מוריס וה-14 של אלימלך באליפות העולם בשייט הבטיחו שגם גולשים ישראלים יתחרו באולימפיאדת טוקיו. עם זאת, האליפות מסתיימת ללא הישגים משמעותיים לישראלים

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה מוריס
מיה מוריס. עברה את ספיצ'קוב אחרי בדיקת השופטיםצילום: Aarhus 2018
איתמר קציר
איתמר קציר

אחרי שצמד שייטות ה-470 הבטיחו את השתתפות ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020, גם גולשי ה-RSX מיה מוריס ואופק אלימלך עשו זאת. בתחילה דווח כי קטי ספיצ׳קוב היא זו שהשיגה את הקווטה עבור ישראל, אחרי שסיימה היום (שישי) את התחרות במקום ה-12 הכללי עם 124 נקודות שליליות, בעוד אופק אלימלך סיים במקום ה-14 הכללי אצל הגברים עם 155 נקודות שליליות. לאחר בדיקה של השופטים, מיה מוריס עקפה את ספיצ׳קוב בדרוג הכללי, עלתה למקום ה-11, והיא זו שהשיגה את הקווטה עבור ישראל. בחישוב של גולש אחד ממדינה, מוריס ואלימלך הכניסו את ישראל לרשימת 10 המדינות הראשונות, והבטיחו כי גולשים מישראל ייקחו חלק במשחקים בטוקיו. עם זאת, שניהם לא יהיו בשיוט המדליות.

למעשה, ישראל מסיימת את אליפות העולם בשייט שנערכה בדנמרק ללא הישגים משמעותיים, מלבד ההתברגות לרשימת 10 המדינות שקובעות קריטריון לטוקיו במקצועות ה-RSX וה-470 לנשים. אף אחד מהשייטים או הגולשים הישראלים לא התברג לשיוט המדליות במקצוע שלו - גם לא מדליסטים באליפויות עולם דוגמת משיח וצוברי, וגם כל אלופי העולם לנוער שמפוזרים בין מקצועות הגלישה והשייט השונים.

״אני שמח על השגת המקומות בטוקיו, על אף שהיום האחרון לא משקף את היכולת של הנבחרת״, אמר יו״ר איגוד השייט גילי אמיר, ״שתי הנבחרות, הגברים והנשים, יצטרכו לעשות עבודה ארוכה וקשה ואני מאחל הצלחה בהמשך הדרך״. ישראל אמנם הבטיחה שתהיה מיוצגת בטוקיו, אבל נראה שתצטרך להעלות את הרמה כדי לחזור להישגי העבר.

מלבד מוריס וספיצ'קוב, נוגה גלר סיימה במקום ה-16 הכללי, נוי דריהן במקום ה-18, והדר הלר במקום ה-32, וירדן איסאק במקום ה-38.

אצל הגברים, אופק אלימלך סיים את התחרות במקום ה-14 הכללי לאחר שסיים את שיוטיו היום במקומות 17, 25 ו-37. נמרוד משיח סיים את האליפות במקום ה-23 הכללי, יואב כהן במקום ה-28, שחר צוברי - שבאליפות הקודמת התברג למקום הרביעי - רק במקום ה-36, ויואב עומר אחרון מבין הישראלים במקום ה-37.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ