ארטיום דולגופיאט זכה במדליית הכסף בתרגיל הקרקע באליפות אירופה

המתעמל הישראלי סיים במקום השני עם תרגיל טוב מאוד, וזכה במדליה ראשונה עבורו באליפות יבשתית. אלכס שטילוב סיים במקום החמישי. אנדריי מדבדב מחוץ לפודיום בשולחן הקפיצות

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארטיום דולגופיאט. הישג היסטורי למתעמל בן ה-20
ארטיום דולגופיאטצילום: Minas Panagiotakis/אי־אף־
איתמר קציר
איתמר קציר

המתעמל הישראלי ארטיום דולגופיאט זכה במדליית הכסף בתרגיל הקרקע באליפות אירופה בהתעמלות הנערכת בגלזגו. דולגופיאט עלה אחרון על המזרן, וקיבל ציון של 14.466, שנתן לו את המקום השני. התרגיל לא היה מושלם, וצעד אחד שביצע מחוץ לתחום החוקי של המזרן עלה לו בשלוש עשיריות ובמקום הראשון.

על זכייתו במדליית הכסף יקבל ארטיום דולוגפיאט מענק מיוחד של 28 אלף שקלים מהקרן המשותפת של הוועד האולימפי, משרד הספורט והמועצה להסדר אימונים בספורט. מאמנו סרגיי וייסברג יקבל מחצית מהסכום.

דולגופיאט הוא סגן אלוף העולם המכהן בתרגיל הקרקע, והעפיל לגמר אליפות אירופה השנה מהמקום הראשון במוקדמות, עם ציון של 14.666. בשנה שעברה, בגמר אליפות אירופה, סיים במקום הרביעי והחמיץ את המדליה, בשל ענישה שהורידה לו חצי נקודה. מי שזכה אז בארד היה חברו לנבחרת, אלכס שטילוב.

זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה שלושה ישראלים מעפילים לגמר אליפות אירופה בהתעמלות. מלבד דולגופיאט, העפיל לגמר הקרקע מהמקום השביעי גם שטילוב - כאמור, מדליסט הארד באליפות אירופה בשנה שעברה - והוא סיים את הגמר במקום החמישי עם ציון של 14.233.

אנדריי מדבדב, שעלה לגמר בשולחן הקפיצות מהמקום הראשון אחרי שסיפק בהן שתי קפיצות מצוינות, לא עמד ברמה הגבוהה גם בגמר. המתעמל הישראלי נחת לא טוב כבר בקפיצה הראשונה, שלח יד אל הקרקע, והדבר עלה לו בציון - 13.900 בלבד. מיד לאחר מכן סיפק קפיצה טובה יחסית של 14.600, אבל כבר בנחיתה ידע שפספס את המדליה והחמיץ פנים. הוא סיים את התחרות רק במקום החמישי הכללי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ