עם אף מדמם, וולגה מזורונאק ניצחה במרתון באליפות אירופה

הרצה הבלארוסית בת ה-29 החלה לדמם מאפה כחצי שעה מפתיחת המרתון, ולמרות פנייה לא נכונה לקראת הסיום, זכתה במדליית זהב באליפות אירופה בברלין עם זמן של 2:26:22 שעות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מזורונאק, היום בברלין. התגברה על הרבה יותר מ-42 קילומטרים
מזורונאק, היום בברלין. התגברה על הרבה יותר מ-42 קילומטריםצילום: Sven Hoppe/אי־פי
ספורט הארץ

וולגה מזורונאק שרדה דימום קשה מהאף ופנייה לא נכונה, ובכל זאת ניצחה במרתון באליפות אירופה בברלין. הרצה בת ה-29 מבלארוס חצתה ראשונה את קו הסיום עם זמן של 2:26:22 שעות.

מזורונאק, שסיימה חמישית במשחקים האולימפיים בריו, היתה בדבוקה המובילה כשלפתע, כחצי שעה מתחילת הריצה, פניה התכסו בדם. ברגע הראשון היה ניתן לחשוב שמישהו שפך דלי צבע על פניה וידיה, אך מיד התברר שמדובר בדימום מאפה.

אל קו הסיום הגיעה מזורונאק ראשונה ונקייהצילום: Martin Meissner/אי־פי

במהלך הריצה, הצליחה מזורונאק לנקות את פניה בזכות מטלית שקיבלה בתחנת שתייה לאורך המסלול. ככל שהריצה התקדמה, היא נפטרה גם משאר הרצות עד שרק קלמונס קלווין הצרפתייה נשארה צמודה אליה.

לשתיים נותרו כמה מאות מטרים עד לקו הסיום ונראה היה שהבלארוסית השיגה יתרון מכריע - אלא שאז היא טעתה באחת הפניות. זה העניק לקלווין הזדמנות להדביק את הפער, אך למזורונאק נותר מספיק כוח כדי להתגבר על הטעות ולחצות ראשונה את הקו, שש שניות לפני הצרפתייה. במדליית הארד זכתה אווה ורבצ'ובה-ניבטלובה הצ'כית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ