משלחת האתלטיקה בארץ. צ'מטאי סלפטר: "לונה היא אלופה ישראלית!"

האתלטים הישראלים נחתו בישראל אחרי אליפות אירופה מצוינת, ובראשה הזכייה של צ'מטאי סלפטר ב-10,000 מטר שקיבלה הזמנה להשתתף בליגה היהלום כבר בשישי הקרוב. קנייזבה מיננקו: "נעשה הכל כדי להביא תוצאות באליפות העולם ובאולימפיאדה"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צ'מטאי סלפטר במסיבת העיתונאים, היום. "לא מאוכזבת בכלל", אמרה על הטעות הגדולה
צ'מטאי סלפטר במסיבת העיתונאים, היום. "לא מאוכזבת בכלל", אמרה על הטעות הגדולהצילום: שרון בוקוב
איתמר קציר
איתמר קציר

המשלחת הישראלית לאליפות אירופה באתלטיקה נחתה בארץ אחרי התחרות המצוינת שהיתה לה בברלין. אלופת אירופה ב-10,000 מטר, לונה צ׳מטאי סלפטר, שהתחבקה ארוכות עם בנה הקטן כשיצאה לאולם הנוסעים בנתב״ג, התייחסה לטעות שלה אמש בריצת ה-5,000. ״היתה לי טעות בהקפה, אבל זה קורה וזה מה שזה.

אני שמחה, ואני שמחה לעשות את ישראל שמחה. אני לא מאוכזבת בכלל, אני שמחה מאוד ושום דבר לא השתנה. אני מרגישה כמו אלופה. אתמול זה כלום, לונה היא אלופה ישראלית!״

צ'מטאי סלפטר ובן זוגה/מאמנה דן אחרי הנחיתה, היוםצילום: שרון בוקוב

מאמנה ובעלה, דן סלפטר, התייחס להמשך הדרך של האלופה האירופית, והסביר מדוע התכנון הוא ללכת על מרתון בטוקיו 2020: ״התכנון באתלטיקה הוא רב שנתי, לא שנה קדימה ולא חודש קדימה. לאור ההישגים מהשבוע אנחנו חושבים איפה לונה תהיה הכי תחלרותית. למי שלא יודע - ישראל זה חורף לעומת טוקיו.

אנחנו רוצים להבין האם ללונה יהיה יתרון יחסי לריצה בתנאי חום, וכרגע לשם הכיוון הולך. אנחנו בונים את זה בהדרגה, וזה פתוח לשינויים״.

אדווה כהן. ניפצה את השיא הישראלי ב-3,000 מכשולים ועלתה לגמרצילום: שרון בוקוב

המאמן אמר גם כי התוצאות של צ'מטאי סלפטר ייבחנו לאורך זמן, ועל כן ההחלטה ללכת על מרתון בטוקיו עדיין לא סופית. כמו כן אמר כי התחרות הבאה שאליה תצא צ׳מטאי סלפטר תהיה בליגת היהלום בברמינגהאם כבר בשישי הקרוב, שם תשתתף בריצת 3,000 מטרים כדי לבחון את תוצאותיה ברמה העולמית, ולא רק האירופית. זו תהיה הפעם הראשונה בה היא משתתפת בתחרות ליגת היהלום.

קופצת המשולשת חנה קנייזבה מיננקו דיברה אף היא במסיבת העיתונאים והתייחסה לפספוס המדליה. ״השנה שלי היתה קשה והיו לי הרבה שינויים בשנה הזו, ובכל מקרה הצלחתי לעשות את השיא העונתי שלי בתחרות הכי חשובה השנה.

מצד אחד אני מאוכזבת, ומצד שני לא עשיתי לעצמי איזושהי אשליה שאני יכולה לקפוץ למקום ראשון. בכל מקרה אני ממשיכה קדימה ולמדתי מטעויות. אני יודעת מה הדרך שלי להצליח, ועם כל התמיכה של המערכת אנחנו נעשה הכל כדי להביא תוצאות באליפות העולם ובאולימפיאדה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ