המחקר שמוכיח: השחיינים הישראלים הכי גרועים באירופה במאני טיים

דו"ח סטטיסטי שפורסם אחרי אליפות אירופה מציב את ישראל במקום האחרון בפער שבין התוצאות הטובות ביותר של השנה לבין אלו שהשחיינים רשמו באליפות, בה המשלחת עלתה לגמר אישי אחד

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעקב טומרקין, השחיין הבכיר של ישראל. ירצה לשכוח את האליפות האחרונה
יעקב טומרקין, השחיין הבכיר של ישראל. ירצה לשכוח את האליפות האחרונהצילום: Michael Sohn/אי־פי
איתמר קציר
איתמר קציר

דו״ח של אתר הסטטיסטיקה swimswam קובע במספרים את מה שכבר היה ברור אחרי אליפות אירופה בשחייה, ומה שידוע על השחייה הישראלית כבר שנים - השחיינים הישראלים קורסים במאני טיים. הנתונים שפרסם האתר מציגים השוואה בין זמני הכניסה לתחרות של השחיינים באליפות אירופה, על פי נבחרות, לזמנים שקבעו באליפות. התוצאות קבעו כי המשלחת הישראלית הגיעה במקום האחרון מבין המשלחות הגדולות להן היו מעל 25 מקצים במצטבר. כלומר - הפער בין התוצאות הטובות ביותר השנה של השחיינים הישראלים, לבין אלה שקבעו באליפות אירופה, הוא הגדול ביותר ועומד על ממוצע של 1.5% לאט יותר.

שחייניה של ישראל קפצו למים 59 פעמים. הגברים שחו 1.3% לאט יותר מתוצאותיהם הטובות ביותר השנה, בעוד השחייניות שחו 1.7% לאט יותר. מבין הנבחרות הגדולות, המצטיינת בקטגוריה זו היתה דנמרק, ששחייניה העמידו ממוצע תוצאות זהה בדיוק לזה שעמו נכנסו לתחרות.

השחיינים של ישראל העמידו באליפות אירופה רק גמר אישי אחד - זה שבו הגיע יהונתן קופלב במקום השמיני במשחה הלא אולימפי 50 מטר גב, בו הוא לשעבר אלוף אירופה. מלבד זאת, קבעו השחיינים הישראלים 11 חצאי גמרים אישיים.

הנתונים האלה, בנוסף לתחושת הנפילה הכללית אחרי האליפות אירופה, עשויים להביא לשינויים בנבחרת. גורמים במערכת האולימפית העריכו בפני ספורט הארץ כי ייתכן מאוד שלקראת האולימפיאדה בטוקיו 2020 ייבחרו באיגוד השחייה להגביר עוד יותר את ההתמקדות בשחיינים הצעירים - שגם כך היא המרכז בנבחרת כיום.

הפער בין אליפות אירופה לנוער לבין אליפות אירופה לבוגרים צועק לשמיים - באליפות אירופה לנוער ישראל חזרה עם שתי מדליות זהב, כולל אחת בשליחים, מדליית כסף, ולא מעט שיאים אישיים. בתחרות המטרה לבוגרים, לעומת זאת, השחיינים - ובעיקרים השחיינים הבוגרים - לא תפקדו. דווקא הצעירים, ובראשם דניס לוקטב בן ה-18 ואנסטסיה גורנבקו בת ה-15, שעבורם תחרות המטרה היתה אליפות אירופה לנוער, סיפקו משחים יפים גם בבוגרים. לגבי יעקב טומרקין, יהונתן קופלב, עמית עברי, אנדי מורז, וחבריהם לדור הבוגר יותר בנבחרת - כרגע, עד שיוכח אחרת, נראה שהשיא מאחוריהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ