איתמר קציר
איתמר קציר

כשבועיים אחרי אליפות העולם המאכזבת, שתי מדליות לישראל באליפות אירופה בגלשני RSX שהסתיימה היום (שבת) בפולין: יואב עומר הישראלי שמר על מקומו השני וזכה בכסף, בעוד שחר צוברי זכה במדליית הארד. יואב כהן ואופק אלימלך נותרו מחוץ לפודיום. חשוב להדגיש כי מרבית מהגולשים שנכנסו לשיוט המדליות באליפות העולם האחרונה, בה ישראל נכשלה, לא הגיעו לאליפות אירופה.

עומר, לשעבר אלוף העולם לנוער ומי שסיים את אליפות העולם האחרונה במקום ה-36, סיים את התחרות עם 64 נקודות שליליות, ובנוסף למקום השני הכללי, סיים גם ראשון בתחרות עד גיל 21.

סגן אלוף אירופה הנרגש אמר בסיום: "מתחילת השבוע הרגשתי טוב פיזית ומאוד שמחתי מהדרך שגלשתי. הייתי יציב, ומיום ליום שמרתי על המיקום בטופ. אני שמח על היכולות שלי, אבל יודע שעדיין יש הרבה לאן להתקדם ולהשתפר. יש לנו נבחרת חזקה ואני חושב שאנחנו בדרך הנכונה. אני מאד שמח ששחר צוברי איתי על הפודיום. זה מאד חשוב לנבחרת ישראל".

יואב עומר (מימין) ושחר צוברי חוגגים את הזכייה במדליות, היום בפוליןצילום: איגוד השייט

המדליסט האולימפי מ-2008, שחר צוברי, שגם לו היתה אליפות עולם חלשה, סיים במקום השלישי את שיוט המדליות. הוא היה רחוק רק שתי נקודות מעומר וסיים את התחרות עם 66 נקודות. צוברי אמר בסיום: "תמיד מרגש וכיף לסיים תחרות על הפודיום, בטח אחרי עונה קשה וארוכה. אחרי אליפות עולם, שהייתי חולה ולא הרגשתי טוב, הייתי צריך למצוא כוחות מחודשים, עשיתי הכנה טובה ובאתי לפה. מבחינתי זו היתה תחרות בינונית, אני מסוגל להרבה יותר. אני שמח שלא ויתרתי והצלחתי לסיים במקום השלישי".

מי שסיים את התחרות במקום הרביעי הוא אופק אלימלך, שעקף בדירוג הישראלים את יואב כהן, שדורג רביעי ערב השיוט. כהן סיים את התחרות במקום השישי, אבל זכה במדליית הכסף בקטגוריית הגיל עד 21.

אצל הנשים, מאיה מוריס סיימה במקום הרביעי הכללי, אחרי שהגיעה במקום השביעי בשיוט המדליות, וצברה 14 נקודות שליליות. היא סיימה עם 66 נקודות שליליות, לעומת 53 של אמה ווילסון הבריטית שזכתה בארד.

גם נוי דריהן וקטע ספיצ׳קוב התחרו בשיוט המדליות ושמרו על דירוגן: דריהן סיימה במקום החמישי בעוד ספיצ׳קוב סיימה שביעית.

על זכייתו במדליית הכסף יקבל עומר מענק מיוחד בסך 28,000 ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. צוברי יקבל מענק בסך 20,000 ש"ח, מאמן הנבחרת, גור שטיינברג, יקבל 19,000 ש"ח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ