לינוי אשרם וניקול זליקמן עלו לגמר הקרב-רב באליפות העולם

שתי נציגות ישראליות בגמר היוקרתי של אליפות העולם בסופיה: אשרם, שזכתה במדליית כסף בתרגיל החישוק, מדורגת שמינית, בעוד זליקמן מקום אחד מתחתיה. הגמר ייערך בשישי

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לינוי אשרם, בתרגיל החישוק בו זכתה במדליית כסף
לינוי אשרם, בתרגיל החישוק בו זכתה במדליית כסףצילום: AFP
איתמר קציר
איתמר קציר

לינוי אשרם וניקול זליקמן השיגו את המטרה הראשונית שהציבו לקראת אליפות העולם בהתעמלות אמנותית - שתיהן העפילו לגמר הקרב-רב בתחרות בסופיה, בולגריה. על אף ששתיהן שמטו אתמול את האלות וסיימו מחוץ לגמר במכשיר זה, ביצועיהן היום (חמישי) הבטיחו סופית את השתתפותן בגמר (שישי, 14:00).

אשרם ביצעה תרגיל טוב בסרט, עליו קיבלה ציון 18.55. בהתחשב בעובדה שאלופת אירופה במכשיר זה, ארינה אברינה הרוסייה, פישלה בענק ולא עלתה לגמר, היא יכולה לכוון למדליה. בשקלול הקרב-רב היא דורגה שלישית מבין המתעמלות הרוסיות ולכן תחמיץ את הגמר גם שם, היות שיש איסור על השתתפותן של יותר משתי מתעמלות מאותה מדינה.

ניקול זליקמן, השבוע באליפות העולם בסופיה. ממתינה ליתר התוצאות בתרגיל הסרטצילום: AFP

זליקמן תהיה גם היא, כאמור, בגמר הקרב-רב - היא מדורגת נכון לעכשיו במקום השמיני בתרגיל הסרט, עם ציון 17.5, ומחכה לראות אם תעלה לגמר במכשיר זה. בדרוג הקרב-רב הזמני היא ניצבת במקום התשיעי, והיות ש-24 מתעמלות עולות (לעומת שמונה במכשיר בודד), מקומה בגמר כבר מובטח. לעומת זאת, במכשיר הסרט זליקמן איבדה מקום בגמר.

סיפור הכישלון של אברינה הוא יוצא דופן - במהלך התרגיל נקשר לה הסרט, היא ניגשה לקחת סרט חדש אך גם הוא נקשר, והיא קיבלה ציון חלש באופן חריג של 13.8. למרות זאת היא תשתתף בגמר הקרב-רב, מכיוון ששומטים את התרגיל החלש ביותר משקלול התוצאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ