לינוי אשרם זכתה במדליית כסף היסטורית בקרב-רב באליפות העולם

המתעמלת הישראלית השלימה תחרות חלומית עם שלוש מדליות ותואר סגנית אלופת העולם במקצוע היוקרתי, שנכלל גם במשחקים האולימפיים. מדובר בהישג שיא עבור ההתעמלות האמנותית בישראל. ניקול זליקמן סיימה במקום ה-11

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אשרם, בתרגיל הסרט היום. הישג שיא להתעמלות הישראלית
אשרם, בתרגיל הסרט היום. הישג שיא להתעמלות הישראליתצילום: AFP
איתמר קציר
איתמר קציר

הישג שיא להתעמלות הישראלית: לינוי אשרם זכתה במדליית הכסף בקרב-רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית הנערכת בסופיה, בולגריה. זו הפעם השנייה ברציפות שבה אשרם עולה על הפודיום באליפות העולם, לאחר שבשנה שעברה זכתה בארד, והפעם הראשונה בהיסטוריה שבה ישראל זוכה בשלוש מדליות באליפות עולם אחת. מדובר בשיפור לשיא של אשרם עצמה, שזכתה באליפות הקודמת בשתי מדליות. ניקול זליקמן בת ה-17 סיימה במקום ה-11.

"אנחנו מתרגשות ועדיין לא מעכלות את ההישג האדיר", מסרו אשרם והמאמנות שלה, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, "אין ספק שזה תוצר של עבודה קשה וממושכת, שאנו מקוות להמשיך עד טוקיו. היום אפשר לומר בפה מלא כי אנו עם הפנים לטוקיו". על ההישג תקבל אשרם מענק בסך 84 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. המאמנות שלה יקבלו מחצית מהסכום.

אשרם, היום בגמר הקרב-רב. תרגיל אלות איכותי סידר לה את המקום השניצילום: AFP

גמר הקרב-רב נחשב לחשוב ביותר בתחרות לא רק כי הוא מפגין את המומחיות בכל המכשירים השונים, אלא גם מפני שבניגוד אליהם, הוא היחיד שמוגדר כמקצוע אולימפי. בשנה שעברה זכתה אשרם, כאמור, במדליית הארד, ובזכות ההישג היום היא נחשבת למועמדת רצינית למדליה בטוקיו 2020.

אשרם בת ה-19 אמנם פתחה את התחרות בצורה לא אידיאלית, כשביומה הראשון הפילה את הכדור פעמיים ולא עלתה לגמר במכשיר זה. בהמשך זכתה בכסף בחישוק, אך לאחר מכן שוב לא עלתה לגמר, דווקא במכשיר האלות החזק שלה. בתרגיל הסרט זכתה אמש במדליית הארד, כשהתוצאה שלה היום היתה מעניקה לה בו את הזהב.

לינוי אשרם, היום באליפות העולם בסופיה. מדליית כסף היסטוריתצילום: AFP

היום, לעומת זאת, הלחץ לא היה שם. המתעמלת הישראלית בת ה-19 נראתה מצוין לאורך כל תרגיליה בקרב-רב. היא פתחה עם תרגיל הסרט, שבו קיבלה ציון של 18.9 - הניקוד השני בטיבו במכשיר זה - והמשיכה להפגין יכולת טובה גם בחישוק ובכדור. בתרגיל האחרון, האלות, השיגה 20.65 ובכך עקפה את אלכסנדרה סולדטובה הרוסייה ועלתה למקום השני עם 79.7 נקודות בסך הכל.

מי שהקדימה אותה על הפודיום וזכתה בזהב היא דינה אברינה הרוסייה, שעל אף שהפילה את הסרט לקראת סוף תרגילה האחרון, הוכיחה כי היא המתעמלת הטובה בעולם. היא אף קבעה את התוצאה הטובה ביותר בתרגיל האלות מאז שונתה החוקה (20.8), ושברה את אותו "שיא עולם" שקבעה אשרם לפני כחודש.

זליקמן היתה המתעמלת ה-14 לעלות על המזרן, תחילה עם הכדור, והשיגה ציון 18.5 בתרגיל זה. היא המשיכה ביכולת הטובה ורשמה 18.95 בתרגיל האלות. הביצוע השלישי שלה היה עם הסרט, ועליו קיבלה ציון 17.1. זליקמן חתמה את הופעתה בתרגיל החישוק, בו רשמה תוצאה מאכזבת יחסית, 17.25, מה שהספיק למקום ה-11 בדרוג המשוקלל עם 71.825 נקודות.

ניקול זליקמן, השבוע באליפות העולם בסופיהצילום: AFP

אתמול זכתה אשרם במדליית הארד בתחרות, בתרגיל הסרט, לאחר ביצוע טוב שזיכה אותה ב-18.50 נקודות. היא פספסה את מדליית הזהב בעשירית נקודה, ואת הכסף בחמש מאיות. ביום שלישי היא זכתה במדליית הכסף בתרגיל החישוק, עם ניקוד של 20.00 נקודות. לגמר הקרב-רב, בו משתתפות 24 מתחרות, העפילה אשרם מהמקום השמיני, על אף שני ביצועים לא טובים שלה במוקדמות - בתרגיל האלות ובתרגיל הכדור. ניקול זליקמן העפילה מהמקום התשיעי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ