עוד אכזבה לישראל: שגיא מוקי הודח מאליפות העולם בג'ודו בשמינית הגמר

הג'ודוקא הישראלי הבכיר הפסיד לרסל הגרמני בשמינית הגמר וסיים את דרכו באליפות העולם בבאקו. גם גילי שריר הודחה, אחרי שהפסידה בשמינית הגמר לאונטרוורזכר האוסטרית

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שגיא מוקי
שגיא מוקי, באליפות אירופה באפריל. איכזבצילום: ניר קידר
איתמר קציר
איתמר קציר

עוד אכזבה למשלחת הישראלית באליפות העולם בג'ודו בבאקו: שגיא מוקי, אלוף אירופה המכהן, הודח מהתחרות בשלב שמינית הגמר.

מי שחיכה לשגיא מוקי בשמינית הגמר הוא דומיניק רסל הגמרני, מדליסט הכסף מאליפות אירופה ב-2017. מוקי, שידע כי ניצחון יבטיח לו מקום ברבע הגמר - שגם אם יפסיד בו יעבור לבית הניחומים ויוכל להתמודד על מדליה - פתח לא טוב את הקרב, וכמעט הופל באיפון תוך 15 שניות. שוב, מוקי גם נקלע לבעיית עונשים, והחזיק בשניים כאלו לעומת אחד של הגרמני לאחר פחות משתי דקות של קרב. הישראלי לא ייצר התקפות, היה לא חד, ודקה לסיום גם הופעל על ידי רסל באיפון מושלם. עבור אלוף אירופה התחרות נגמרת כבר בשמינית הגמר, ובאכזבה ענקית.

אחרי דקה וארבעים ביצע הישראלי פעולה טובה שהפילה את האמריקאי על צדו והעניקה לו ווזארי. דקה עברה, ומוקי השיג ווזארי נוסף, שהפך לאיפון ולכרטיס לשמינית הגמר.

בקרב הראשון התמודד מוקי מול אטילה אונגווברי ההונגרי. כבר אחרי שתי דקות החזיק מוקי בשני עונשים לרעתו, ונראה היה מסובך מאוד. דקה ורבע לסיום, סחט מוקי גם מיריבו את העונש השני, ועל אף שנכנס לניסיון חניקה מוצלח, השניים הלכו לניקוד זהב בו כל ענישה מסיימת את הקרב, לכאן או לכאן. מוקי לא נזקק לענישה - 50 שניות מתחילת ניקוד הזהב הוא ביצע תרגיל מוצלח שהעניק לו איפון מושלם, ואת המקום בסיבוב השלישי.

בדומה למוקי, גם גילי שריר (עד 63 ק"ג) פתחה את התחרות בצורה מהוססת. הג׳ודוקא הישראלית בת ה-18 פגשה בסיבוב השני - אליו, כמו מוקי, העפילה אוטומטית - את אלישיה גיילס האמריקאית. אחרי פחות משתי דקות, היו לחובתה של שריר כבר שני עונשים, בעוד לחובתה של האמריקאית לא נרשם עונש. אלא שלא עבר זמן רב ושריר הופיעה לקרב - תחילה הגיע ווזארי כדקה לסיום, ו-40 שניות לסיום היא ביצעה עוד אחד, מה שהפך את הניקוד שלה לאיפון והעניק לה את המקום בשמינית הגמר.

בשמינית הגמר פגשה גילי שריר את קתרין אונטרוורזכר האוסטרית בת ה-26. הישראלית התקשתה להתמודד עם יריבתה שהיתה גבוהה ממנה ביותר מראש, ושוב ספגה שני עונשים במהלך הקרב. היא לא הצליחה לייצר התקפות משמעותיות, ו-26 שניות לסיום קיבלה את העונש השלישי, שסיים את דרכה בתחרות בשמינית הגמר.

מוקי הוא התקווה המרכזית של המשלחת הישראלית למדליה. עד כה התחרות לא האירה פנים למשלחת הישראלית: טל פליקר (עד 66 ק"ג) העפיל לחצי הגמר רק כדי להפסיד פעמיים ולחזור בלי מדליה ועם המקום החמישי. אצל הנשים מי שהגיעה להישג הטוב ביותר היתה גפן פרימו בת ה-18 (עד 52 ק"ג), שהודחה ברבע הגמר ואז הפסידה בבית הניחומים. אתמול הודח טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) כבר בקרב הראשון שלו בתחרות, בעוד תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) הודחה כבר בקרב השני.

אליס שלזינגר הישראלית, שמייצגת כבר כמה שנים את בריטניה, הפסידה היום בסיבוב השני בניקוד הזהב למרינה טריידוס הגרמנייה, מדליסטית הארד מאליפות אירופה האחרונה בתל אביב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ