גל פרידמן מוכר את מדליית הזהב היחידה של ישראל: "אני צריך את הכסף"

לאחר שנקלע לקשיים כלכליים, השייט לשעבר פירסם בפייסבוק מודעה בחיפוש אחר סוחר Ebay שימכור "פריט נדיר היחיד מסוגו בארץ". בהמשך אישר כי הוא מעמיד למכירה את מדליית הזהב בה זכה באולימפיאדת אתונה ב-2004

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גל פרידמן עם מדליית הזהב, ב-2004
גל פרידמן עם מדליית הזהב, ב-2004צילום: REUTERS
ספורט הארץ

גל פרידמן, מדליסט הזהב היחיד בישראל, מעמיד למכירה את המדליה ההיסטורית בה זכה באולימפיאדת אתונה ב-2004. השייט לשעבר פירסם מודעה בחשבון הפייסבוק שלו בחיפוש אחר "תותח אי ביי שמבין במכירה פומבית של פריט נדיר היחיד מסוגו בארץ", ולאחר מכן לאור השאלות המיידיות שהופנו אליו אישר כי מדובר במדליית הזהב.

בין התגובות שקראו לו לא למכור את המדליה או לחילופין התעניינו במחירה, פרידמן עצמו הגיב: "תשובות רק לרציניים עם הרבה כסף" ו""יש לכם משהו טוב לעשות איתה?". ל"וואלה! ספורט" אמר "בינתיים אני בודק כמה היא שווה. אני צריך את הכסף. היא תימכר במחיר שנראה לי ראוי".

גולש הרוח זכה גם במדליית ארד אולימפית באטלנטה 1996 ובאליפות העולם ב-2001 - שנה לאחר שחזר מפרישה זמנית בת שנתיים. מאז פרש בשנת 2008, פרידמן בן ה-43 שימש מאמן גלישת רוח ובמקביל פיתח קריירה כצלם אירועים, שהפכה לעבודתו העיקרית עד היום.

פרידמן הוא אחד מהספורטאים הבולטים בישראל שלא זכו לכבוד הראוי להישגים שלהם אחרי שפרשו. אם לא די בכך, באפריל 2005 נפרצה כספת בבית הוריו וממנה נגנבו, בין היתר, שתי המדליות האולימפיות בהן זכה. כמה ימים לאחר מכן הן נמצאו במקרה על חוף הים על ידי תושבים עוברי אורח. לפני שנמצאו אמר אז פרידמן כי "שום סכום כסף לא יחליף את המדליה הזאת".

גל פרידמן לצד נמרוד משיח, ב-2010. קריירת האימון מאחוריוצילום: ספי מגריזו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ