גל פרידמן בשיחות סגורות: "החלטתי לא למכור את מדליית הזהב האולימפית"

אחרי שהודיע כי הוא מתכנן למכור את המדליה מאתונה 2004 באי.ביי, אומר פרידמן למקורבים כי התחרט. מוקדם יותר פנה אליו הוועד האולימפי בבקשה שישקול מחדש את החלטתו. יו"ר הוועד אמר: "אין זה מעשה שעושים"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גל פרידמן לאחר קבלת מדליית הזהב באתונה 2004
גל פרידמן לאחר קבלת מדליית הזהב באתונה 2004צילום: AP
איתמר קציר
איתמר קציר

גל פרידמן הודיע הערב למקורבים כי התחרט, ולא ימכור את מדליית הזהב האולימפית שלו. פרידמן, שפנה בפייסבוק לעזרה במציאת "תותח אי.ביי שמבין במכירה פומבית של פריט נדיר היחיד מסוגו בארץ," שקל מחדש את הדברים, וישמור על המדליה הזהובה היחידה של ישראל באולימפיאדות השונות.

מוקדם יותר, התייחס הוועד האולימפי לפרסומים על כוונתו של פרידמן למכור את המדליה מהמשחקים האולימפיים באתונה 2004, וביקש מגולש הרוח הישראלי לשקול דרכים אחרות. בהודעה רשמית שפרסם הוועד נכתב: "ככל שהרצון למכור את המדליה האולימפית, משאת נפשם של כל ספורטאי העולם, מבטאת מצוקה כלכלית כלשהי של פרידמן, אנו בטוחים שיש דרכים אחרות להתמודד עם קושי במידה וקיים".

עוד הוסיפו בוועד האולימפי כי מנכ"ל הארגון, גילי לוסטיג, "שוחח הבוקר עם פרידמן והציע לו את עזרת הארגון, וביקש ממנו לשקול דרכים אחרות למציאת פתרונות לבעיות עמן מתמודד, ולא למכור את המדליה האולימפית". יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי הוסיף כי "מכירת מדליה אולימפית היא מעשה שאין עושים". ערוץ הספורט דיווח הערב כי בשיחות סגורות אומר פרידמן כי הוא נוטה לחזור בו מהחלטתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ