בעקבות מולאי: לוחם MMA איראני רוצה "לשבור את הטאבו" בקרב מול ישראלי

רזה מדאדי, שפרש לאחרונה, הודיע על קאמבק במסגרתו יתמודד בקרב ראווה מול משה בן שימול בשטוקהולם: "הספורט נפרד מפוליטיקה, כל האנשים שווים"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מדאדי. לא עושה את זה בשביל הכסף
מדאדי. לא עושה את זה בשביל הכסףצילום: צילום מסך
ספורט הארץ

רזה מדאדי, לוחם MMA איראני-שבדי שמתגורר בשבדיה, טוען כי הוא רוצה "לשבור את הטאבו" בכל הקשור להתמודדויות ספורטיביות בין ספורטאים איראנים לישראלים. מדאדי, שפרש בחודש מאי במטרה להתמקד באימון, אומר כי החליט לבצע קאמבק ולפגוש את הלוחם הישראלי משה בן שימול במסגרת קרב ראווה בלתי רשמי בנובמבר.

לדבריו, את המוטיבציה לחזור לזירה קיבל מפרשת סעיד מולאי, שבאליפות העולם האחרונה בג'ודו קיבל הוראה מהאיגוד האיראני לפרוש מהתחרות על מנת להימנע ממפגש מול הג'ודוקא הישראלי, שגיא מוקי. מולאי ערק לגרמניה לאחר האליפות, וחשף משם את פרטי הפרשה.

מדאדי, שניצח 14 קרבות והפסיד שישה ב-UFC, סיפר כי גם הוא אינו יכול לחזור לאיראן. "לקרב בשטוקהולם יהיה מסר חשוב - שדת ופוליטיקה לא צריכות להפריע לספורט", טען מדאדי. ב-BBC נכתב כי הקרב לא יתקיים במסגרת ארגון ה-UFC, אך מדאדי טוען כי תוצאתו בכלל אינה רלוונטית.

"הסיבה שאני חוזר היא בשביל להראות ששני אתלטים מקצוענים מסוגלים להתחרות זה בזה ללא קשר להבדלים תרבותיים, דתיים ופוליטיים", טען מדאדי, שהודיע על הקרב בחשבון האינסטגרם שלו, "אני לא עושה זאת בשביל הכסף. אני רוצה לתמוך בבני ארצי שרוצים להתחרות בצורה הוגנת בספורט, ולהיות קולם של ספורטאים איראנים שנאלצו למלא ההוראות שקיבלו. הספורט נפרד מהפוליטיקה. כל האנשים שווים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ