ספורט הארץ

אחרי ההפסד של רוג'ר פדרר אתמול (ראשון) לדומיניק תים, טורניר סוף הסבב ממשיך להראות שלדרוג העולמי אין משמעות אמיתית במפגשי צמרת שכאלו. גם היום המדורגים נמוך יותר ניצחו כשסטפנוס ציציפאס (6 בעולם) גבר על דניל מדבדב (4) בשתי מערכות במשחק המוקדם. למשחק המאוחר עלה רפאל נדאל (1), שהגיע לטורניר עם פציעה, מול סשה זברב (7) והפסיד בשתי מערכות 6:2, 6:4.

הגרמני מעולם לא ניצח את השור הספרדי, אך ייתכן כי הפציעה בשרירי הבטן ממנה סובל נדאל, שינתה את יחסי הכוחות במשחק. כבר במצב של 2:2 במערכה הראשונה, שבר הגרמני את הגשותיו של הספרדי והשיג ארבע נקודות רצופות בדרך לניצחון 2:6 תוך 35 דקות בלבד. זברב, שזכה בטורניר בשנה שעברה, לא הוריד את הרגל מהגז. עם הגשות במהירות ממוצעת של כ-220 קמ"ש, נדאל הצליח להחזיר רק 71% מהן לעומת מענה של 83% של הגרמני. נדאל ביצע לא פחות מ-17 שגיאות לא מחויבות ולא הצליח להגיע לשבירה אחת של זברב במשחק, בדרך להפסד 6:4 גם במערכה השנייה תוך 50 דקות.

זברב, הערב. הגשותיו החזקות הקשו מאוד על נדאלצילום: AFP

"היו לי קשיים במשך כל העונה", אמר זברב המאושר, "לשחק מול יריב כל כך גדול ואחד הקשים בקריירה שלי ולנצח - אומר הרבה עבורי. לשחק בטורניר הזה שהוא מיוחד מעצם קיומו ולנצח זה ממש לא מובן מאליו". המנצח התייחס גם להגשותיו החזקות וענה בהומור: "הכל בגלל מה שהוריי נתנו לי לאכול".

במשחק המוקדם יותר נפגשו דניל מדבדב (4) וסטפנוס ציציפאס (6). שני הטניסאים ערכו את הופעות הבכורה שלהם בטורניר והגיעו למשחק במאזן 0:5 לטובת הרוסי במפגשים הישירים ביניהם. המערכה הראשונה היתה צמודה ובמצב 5:5 בשובר השוויון היווני השיג מיני ברייק ועלה ל-0:1 במערכות.

המערכה השנייה התנהלה באופן דומה כשהיווני מפספס הזדמנות לשבור את הגשותיו של מדבדב במצב של 3:3, אך הוא ניצל זאת מעט לאחר מכן בשוויון 4:4, וניצח את המשחק. ציציפאס היה מרוכז מאוד, הגשותיו נכנסו באחוזים גבוהים והוא לא נתן ליריבו הזדמנות אחת לשבירה. היווני יצר לא מעט נקודות מעלייה לרשת וחבט 16 ווינרים. הוא השלים את הניצחון תוך שעה ו-42 דקות.

ציציפאס במהלך המשחק היום. "כבוד גדול עבורי רק להיות פה"צילום: TOBY MELVILLE/רויטרס

"זו היתה דרך ארוכה להגיע לכאן", אמר המנצח בסיום, "אני אסיר תודה לכל האנשים שהאמינו בי. זה כבוד גדול אפילו רק להיות פה. עבדתי מאוד קשה להגיע לרגע הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ