טורניר סוף הסבב: תים בחצי הגמר אחרי קאמבק בשובר שוויון מול ג'וקוביץ'

בסיום משחק דרמטי האוסטרי ניצח 7:6, 3:6, 6:7 אחרי שחזר מפיגור 4:1 בשובר השוויון במערכה השלישית. "התאמנתי כל החיים עבור משחקים כאלה", אמר תים בסיום. ג'וקוביץ' יתמודד מחר מול רוג'ר פדרר על הכרטיס הנוסף לחצי הגמר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דומיניק תים חוגג את הניצחון על ג'וקוביץ'
דומיניק תים חוגג את הניצחון על ג'וקוביץ'צילום: Alastair Grant/אי־פי
ספורט הארץ

בסוף התמודדות מתישה ורבת תהפוכות שהסתיימה בשובר שוויון דרמטי גבר אמש (שלישי) דומיניק תים על נובאק ג'וקוביץ' בטורניר סוף הסבב. האוסטרי המדורג חמישי בעולם גבר 7:6, 3:6, 6:7 על ג'וקוביץ' (2) והבטיח את מקומו בחצי גמר הטורניר. הסרבי יתמודד מחר (חמישי, 22:00) מול רוג'ר פדרר בשחזור גמר ווימבלדון האחרון לקרב על ההעפלה לחצי הגמר.

המשחק התעלה לרמה גבוהה מאוד כבר במערכה הראשונה. תים חבט ווינרים מכל פינה במגרש בעוד ג'וקוביץ' ענה עם 12 ווינרים משלו ורק שתי טעויות בלתי מחויבות. במצב של 6:6 המשחק הלך לשובר שוויון כשהשניים המשיכו להתיש אחד את השני עם חבטות מצוינות מהקו האחורי. במצב 2:3 לג'וקוביץ', תים ביצע שגיאה כפולה אך הוא חזר עם שני פורהנדס נהדרים ופספס את השלישי רק במעט. ג'וקוביץ' ניצל את הטעות של האוסטרי, עמד בלחץ בסיום שובר השוויון וניצח את המערכה.

במערכה השנייה תים התאושש ושבר את ההגשות של הסרבי כבר במשחקון השני. אחרי שלושה משחקונים שהלכו לטובת תים, לג'וקוביץ היו כבר שלוש טעויות בלתי מחויבות, יותר מבכל המערכה הראשונה. האוסטרי הצליח לשמור על ההגשות שלו עד לסיום המערכה, ניצח 3:6 וגרר את המשחק למערכה שלישית.

את המערכה האחרונה תים פתח באותו הקצב של השנייה. הוא שבר כבר במשחקון הראשון והציל שלוש נקודות שבירה במשחקון השני. ג'וקוביץ' לא ויתר וחבטה מעולה מהקו האחורי השאירה אותו במרחק שבירה אחת. הסבלנות של הסרבי השתלמה. השבירה אכן הגיעה במשחקון השישי אחרי ארבע טעויות בלתי מחויבות של תים שאפשרו לג'וקוביץ' להשוות. במצב של 6:6 הלכו השניים לשובר שוויון נוסף. תים פיגר 4:1 אבל הצליח לחזור בטניס מעולה. במצב של 4:6 לטובתו הוא חשב שהצליח לנצח עם אייס אך מערכת "עין הנץ" קבעה שחסר לו מילימטר. למרות האכזבה האוסטרי עמד בלחץ, ניצח את נקודת המשחק והעפיל לחצי הגמר.

"זה היה אחד מאותם משחקים מיוחדים, מאלו שהתאמנתי כל החיים לקראתם, ממש מהילדות", אמר תים בסיום, " זה היה משחק אפי והאווירה היתה נהדרת, זה מיוחד לנצח אגדה של המשחק ועוד להעפיל לחצי הגמר. היה לי מזל לחזור מ-4:1 בשובר השוויון. נובאק הוא השחקן הכי טוב בעולם והייתי צריך לעשות משהו מיוחד כדי לגבור עליו".

"הגיע לו לנצח", אמר ג'וקוביץ' לאחר המשחק, "הוא שיחק טניס מאוד אמיץ. כל המשחק הוא שיחק כאילו הוא משחק את הנקודה האחרונה. אני צריך להסיר את הכובע ולברך אותו כי היה לו משחק פשוט נהדר".

נובאק ג'וקוביץ' במהלך המשחק הדרמטי מול תים בטורניר סוף הסבבצילום: TONY O'BRIEN/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ