"אין לי כדורים במחסנית": רוכב האופניים רועי גולדשטיין הודיע על פרישה

"החלטתי לעזוב בתנאים שלי ועם ההחלטה שלי" אמר הרוכב בן ה-26, שזכה בעבר פעמיים באליפות ישראל. גולדשטיין לא נכלל בסגל של סייקלינג אקדמי לג'ירו ד'איטליה בשנתיים האחרונות, ולא היה בתכניות לקראת המיזוג עם קבוצת קטושה-אלפסין

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

רועי גולדשטיין, מרוכבי האופניים המובילים בארץ ופעמיים אלוף ישראל ברכיבת כביש, הודיע היום (שני) במפתיע על פרישה בגיל 26 בלבד. "החלטתי להיפרד ממה שהיו החיים שלי במשך כעשר שנים, שנים במהלכן נגעתי בחלום, אבל גם הגעתי להכרה עצמית שמיציתי את עצמי בתחום ואין לי במחסנית כדורים חדשים", אמר בהודעה שפרסמה קבוצתו סייקלינג אקדמי, "החלטתי לחתוך ולא לגסוס במנהרה של פרידה מתסכלת, ולעזוב בתנאים שלי ועם ההחלטה שלי".

גולדשטיין רכב כמקצוען בסייקלינג אקדמי מאז הקמתה ב-2015. בד בבד עם התקדמותה בענף, זכה גם הוא לקחת חלק במירוצים גדולים. במקביל, חווה אכזבות כשהן ב-2018 והן ב-2019 העדיפו בקבוצה את גיא שגיב וגיא ניב כנציגיהם בג'ירו ד'איטליה. "לא היה לו קל ברמות הגבוהות ביותר, אבל הוא הוכיח את עצמו כמקצוען ללא עוררין וכמי שמוכן להקריב הכל למען חבריו במירוצים", אמר צ'ל קרלסטרום, מנהל אקדמי.

הפגרה הנוכחית היא פרשת דרכים עבור אקדמי וכמה מרוכביה. המיזוג עם קבוצת קטושה-אלפסין וההתקדמות הצפויה לדרג וורלדטור יבטיחו לה מקום בכל המירוצים החשובים ב-2020, אלא שעד כה, במקביל להחתמת סדרה של רוכבים, חלקם בכירים, לא הודיעה הקבוצה מי מהישראלים שלה - ביניהם עומר, אחיו של גולדשטיין - יהיו חלק מהקבוצה הממוזגת. רועי, מודים באקדמי, לא עמד להיות ביניהם.

"הצענו לרועי להמשיך להתחרות, אם כי לא במדי הקבוצה הבכירה", אמר רוני בר און, מבעלי אקדמי, "קשה לי עם החלטתו כי הוא הרוכב הישראלי היחיד שהיה עמנו מהיום שהקמנו את הקבוצה לפני חמש שנים. הוא לב לבה של הקבוצה הזו והוכיח זאת במאות מירוצים, אבל בשבועות האחרונים הוא התלבט ושיתף אותי בכנות רבה עד שבשלה אצלו ההחלטה לעבור לפרק הבא בחיים".

בעונתו האחרונה בקריירה לקח גולדשטיין חלק במספר מירוצים גדולים, ביניהם אמסטל גולד בהולנד והטור של קליפורניה בארצות הברית. באליפות ישראל הסתפק במקום החמישי, אחרי זכיות רצופות ב-2017 וב-2018. באוקטובר התחרה בסין, בטור של גואנגשי, במה שהתגלה כמירוץ האחרון שלו.

רועי גולדשטיין. הוכיח את עצמו כמקצוען ללא עוררין וכמי שמוכן להקריב הכל למען חבריו במירוציםצילום: סייקלינג אקדמי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ