איתמר קציר
ספורט הארץ

השריפות באוסטרליה יוצרות זיהום אוויר חמור במדינה והיום (שלישי) אפשר היה לראות את השפעתן גם באליפות אוסטרליה הפתוחה כשמספר טניסאיות פרשו ממנו.

מריה שראפובה היתה הראשונה ודלילה יאקופוביץ' כמעט והתמוטטה על המגרש במלבורן עקב קשיי נשימה. היא נאלצה לפרוש מהמשחק מול סטפני ווגל, אותו מארגני הטורניר דחו בתחילה בשעה בתקווה שחלק מהעשן יפוג מהאזור, מה שלא הועיל בסופו של דבר.

יאקופוביץ', המדורגת 180 בעולם, נאלצה לפרוש מהמשחק מול ווגל השוויצית עקב קשיי הנשימה החמורים. הטניסאית מעולם לא סבלה מאסטמה או בעיות נשימה וחששה מאוד ברגעים בהם לא יכלה לעמוד על רגליה: "מאוד פחדתי שאתמוטט. ירדתי לרצפה כי לא יכולתי לזוז יותר. מעולם לא היו לי בעיות נשימה ואני גם אוהבת חום אך בשלב מסוים פשוט לא יכולתי לנשום". הטניסאית הסלובנית הפנתה אצבע מאשימה כלפי מארגני הטורניר: "זה לא הוגן. זה לא בריא עבורנו. הופתעתי כי חשבתי שלא נשחק היום אבל הם לא השאירו לנו ברירה".

אלינה סביטולינה, המדורגת במקום הרביעי בעולם, צייצה טבלה המעידה על הזיהום הרב השורר באזור וכתבה: "מדוע אנחנו צריכים לחכות שמשהו רע יקרה כדי לפעול?". הרשות להגנת הסביבה במחוז ויקטוריה פרסמה כי זיהום האוויר במלבורן יהיה גרוע עד מסוכן כתוצאה מהשריפות והרשויות אף הורו לתושבים "להימנע משהייה באזורים בהם יש עשן ולהימנע מפעילויות בחוץ". אזהרות מהן התעלמו המארגנים, שטרם פרסמו תגובה כלשהי.

מוקדם יותר הודח דודי סלע בסיבוב הראשון של מוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה, במה שעשויה להיות השנה האחרונה בקריירה המקצוענית שלו. סלע, המדורג במקום ה-140 בעולם, עזב את המשחק בשל פציעה כשהוא בפיגור 7:6, 5:3 מול ז'ה לי הסיני (206).

סלע בן ה-34 לא הצליח לעלות מהמוקדמות גם בכל טורנירי הגרנאד סלאם בשנה שעברה. הוא סובל מפציעה טורדנית בידו, שמנעה ממנו להתאמן חודשים ארוכים. בחודש שעבר הודיע למנהלי נבחרת הדייויס של ישראל כי לא ישתתף במפגש הקרוב מול טורקיה במארס, כי ברצונו להתמקד בסבב ה-ATP, שכן לדבריו זו עשויה להיות השנה האחרונה שבה הוא משתתף בסבב המקצועני.

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ