איתמר קציר
איתמר קציר

רוג׳ר פדרר אמנם הפסיד לנובאק ג׳וקוביץ׳ בשלוש מערכות בחצי גמר אליפות אוסטרליה היום, אבל הפעם לא היה שבור כמו אחרי הגמר בווימבלדון. בכל זאת, הוא יודע שעם הפציעה שסחב הוא לא היה יכול לעשות הרבה יותר ממה שעשה - לשחק את הטניס הטוב ביותר שלו בטורניר במשך חצי משחק, ולא ליפול בהרבה מהשחקן בכושר הטוב בעולם.

"באופן כללי, בסוף היום אני מניח שאני מאוד שמח", אמר פדרר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק, מתייחס גם לפציעה שהוא סוחב במפשעה - "אני חייב להיות שמח ממה שהשגתי. זה היה המקסימום שיכולתי להגיע אליו בטורניר הזה, במיוחד אחרי המשחקים מול מילמן וסנדגרן. היום היה נורא, לעבור מה שעברתי. פתיחה חלקה, גם הסיום היה מהיר, ובתוך זה משחק שכדאי לשכוח כי אתה יודע שיש לך סיכוי של שלושה אחוזים לנצח".

פדרר נשאל האם הוא מאמין שהוא עדיין יכול להוסיף תארי גראנד סלאם לארון המתפקע שלו, על 20 תאריו. "אני חושב שאני מסוגל לעשות את זה", אמר, "אני חושב שעם העונה שהיתה לי בשנה שעברה, ועם מה שיש לי במשחק, איך שאני משחק, אני עדיין מרגיש ככה. כן". בכל זאת עברה רק חצי שנה מאז שהיה רחוק חבטה אחת מזכייה בווימבלדון נגד אותו ג׳וקוביץ׳.

מסיבת העיתונאים עם רוג'ר פדרר

השאלה שהעסיקה לא מעט אוסטרלים היא האם פדרר יחזור שוב בשנה הבאה. "אתה אף פעם לא יודע מה צופן העתיד", אמר השווייצי בן ה-38, "אבל במיוחד בגילי, אתה לא יודע. יש לי ביטחון, אני מרגיש טוב, למען האמת. עברתי בלוק אימונים טוב מאוד. אין לי תכניות לפרוש. מנקודת המוצא הזאת - נראה איך הולכת השנה, איך הכל עם המשפחה. נראה משם. כמובן שאני מקווה לחזור". גם אנחנו מקווים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ