מכה לישראל סטארט-אפ ניישן: אחד משלושת רוכביה הבכירים נפצע ויזדקק לניתוח

אנדרה גרייפל פרק את כתפו, ינותח ויעדר לשלושה חודשים. החתמתו של הספרינטר הגרמני המעוטר היתה אחד המהלכים הבולטים שביצעה הקבוצה לקראת עונת הבכורה בסבב העולמי. "ירדתי מהכביש ואיבדתי שיווי משקל", סיפר גרייפל

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדרה גרייפל. ינותח וייעדר לשלושה חודשים
אנדרה גרייפל. ינותח וייעדר לשלושה חודשיםצילום: בעיני פוטו
אמיר ענבר
אמיר ענבר

החתמתו של אנדרה גרייפל היתה אחד המהלכים הבולטים שביצעה קבוצת ישראל סטארט-אפ ניישן לקראת עונת הבכורה שלה בסבב הוורלדטור. היום (שלישי) התברר כי היא תצטרך להסתדר בשלושת החודשים הקרובים בלי הספרינטר הגרמני המעוטר, שפרק את כתפו ויחמיץ את תקופת מירוצי הקלאסיקות הקרובה. לפי הקבוצה, הוא יזדקק ככל הנראה לניתוח.

התאונה אירעה בעת שגרייפל התאמן בכביש בקלן יחד עם ריק זאבל, בן ארצו. "מכונית הגיעה לכיוון שלנו, כך שעברנו לרכוב זה מאחורי זה על כביש קטן", שיחזר גרייפל, "היו על הכביש מים ובוץ ואיכשהו ירדתי מהכביש ואיבדתי שיווי משקל. הגלגל האחורי שלי החליק והחלקתי לתוך סלע עם ראשי וכתפי".

גרייפל לקח בינואר חלק במירוץ הראשון של ישראל סטארט-אפ ניישן העונה, בטור האוסטרלי. בשלושת הקטעים שהסתיימו בספרינט הוא דורג רביעי, חמישי ושישי. אותו מירוץ גם גבה מחיר מהקבוצה, כשבן הרמנס נפצע לתקופה ארוכה. גם רורי סאת'רלנד, שנפצע בישראל כשהקבוצה הגיעה לאימוני קדם-העונה בדצמבר, עדיין חסר. היעדרותו גם של גרייפל, אמר המנהל צ'ל קרלסטרום, "היא בהחלט חדשות רעות ומשהו שנצטרך להתגבר עליו, אבל זה לא יהיה קל".

בימים אלו מתחרה ישראל סטארט-אפ ניישן בטור של קולומביה, כשבין רוכביה שם נמנה איתמר איינהורן. ביום ראשון השלימה את הופעתה בוולטה א ולנסיה, כשדן מרטין מסיים במקום הרביעי. לעת עתה נזקף לזכותה ניצחון אחד העונה, אותו השיג רודי בארבייה בקטע הראשון בסן חואן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ