מרתון סביליה: שיא ישראלי חדש למארו טפרי, הישגים גדולים גם לאמארה ועלמיה

טפרי קבע שיא לאומי חדש כשסיים את הריצה אחרי 2:07:30 שעות. גם גירמה אמארה ואיימרו עלמיה רצו מהר יותר מהשיא הקודם

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מארו טפרי
מארו טפריצילום: איגוד האתלטיקה
איתמר קציר
איתמר קציר

הריצה הישראלית לטווחים ארוכים חווה שיפור ניכר בשנים הארוכות, ונדמה שהבוקר (ראשון), במרתון סביליה הגיע השיפור הזה לפסגה חדשה. מארו טפרי סיים שמיני וקבע שיא לאומי חדש כשעצר את השעון על 2:07:30 שעות, שיפור של 49 שניות משיאו הקודם. פרט לטפרי, גירמה אמארה שסיים במקום ה-11 ואיימרו עלמיה (13) רצו גם הם מהר יותר מהשיא הקודם.

טפרי, המתאמן אצל דן סלפטר רשם שיפור של 49 שניות משיאו הקודם, והפך לישראלי הראשון שיורד מרף שעתיים ו-8 דקות. מיד אחריו עשו זאת גם גירמה אמארה, חניכו של זהר זימרו ואיימרו עלמיה, זמתאמן אצל גזאצ'ו יוסף. אמארה, שהיה הישראלי הראשון לרדת משעתיים ועשר דקות במאי 2019, קבע זמן של 2:07:29 ש׳, המהווה עבורו שיא אישי חדש. עלמיה הגיע לא הרבה מאחוריו - עם זמן 2:07:45 ד׳. שלושתם צפויים לייצג את ישראל במרתון האולימפי, שייערך בסאפורו בשלהי האולימפיאדה.

גם מלקמו ג׳מבר וימר גטהון קבעו שיאים אישיים חדשים וירדו משעתיים ועשר דקות - שניהם חצו את קו הסיום בזמן של 2:09:51 ש׳, שעומד בקריטריון האולימפי. עם זאת, בשל הגבלה של שלושה רצים ממדינה, הם לא יהיו הנציגים הישראלים לאולימפיאדה - אלא אם אחד מהם יתברג לשלושה הטובים בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ