שוב שחר צוברי, או נציג חדש? אליפות העולם בגלישה תקבע מי יטוס לאולימפיאדה

אליפות העולם בגלישת רוח תצא מחר (שלישי) לדרך באוסטרליה, ובסופה יהיה ברור מי הנציג של ישראל למשחקים בטוקיו. אצל הנשים, רק סנסציה תמנע מקטי ספיצ'קוב להיות הנציגה הישראלית למשחקים

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחר צוברי. יצליח לייצג את ישראל באולימפיאדה בפעם הרביעית?
שחר צוברי. יצליח לייצג את ישראל באולימפיאדה בפעם הרביעית?צילום: עמית שיסל
איתמר קציר
איתמר קציר

אליפות העולם בגלישת רוח תצא מחר (שלישי) לדרך בסורנטו, אוסטרליה, ותהווה את המועד האחרון לקביעת הנציג הישראלי למשחקים האולימפיים בטוקיו. בעוד אצל נבחרת הגברים הכל פתוח, אצל הנשים רק הפתעה גדולה תמנע מקטי ספיצ'קוב להיות הנציגה האולימפית של ישראל. על אף הקריאה של הוועד האולימפי לשקול בכובד ראש נסיעה לאזורים המוגדרים בסיכון בשל נגיף הקורונה, שאוסטרליה ביניהם, ברור שאליפות העולם חשובה ביותר. בנוסף, הנבחרות שוהות באוסטרליה כבר תקופה ארוכה, עוד לא פני שהוגדרה בסיכון.

בנבחרת הגברים מתמודדים חמישה על הכרטיס - תום ראובני, שסיים במקום השמיני באליפות העולם הקודמת שנערכה בספטמבר, מוביל בפער זעום על כל השאר - שחר צוברי, יואב עומר, יואב כהן ואופק אלימלך. צוברי - היחיד מחברי הסגל שייצג את ישראל באולימפיאדה, וגם היחיד מאז גל פרידמן ב-2004 שייצג את ישראל במשחקים - יקווה לצאת לאולימפיאדה רביעית ברציפות.

"מעשית, הספורטאי שיקדים את הישראלים וסיים בשמינייה הראשונה, יוביל את הדירוג הפנימי לאולימפיאדה", אמר גור שטיינברג, מאמן נבחרת הגברים, "הספורטאים עבדו קשה, היו מחויבים לנבחרת ומבחינתי כולם ראויים. קשה לצפות את תנאי הרוח באתר, אולם ברור כי חלק משמעותי מהשיוטים יתקיים ברוח חזקה. אני אתמוך בבחירה לאולימפיאדה בספורטאי שיוביל את הדירוג הפנימי, בלי קשר לתנאים הצפויים ביפן".

ספיצ'קוב. מובילה בפער ניכרצילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS

אצל הנשים התמונה כבר די ברורה, אבל הרוחות סוערות בהרבה. מאז פרשת הרומן של קטי ספיצ'קוב עם המאמן שפוטר פייר לוקה, מתאמנת סגנית אלופת העולם בנפרד משאר חברותיה לנבחרת - ועם מאמנה שהוא גם בן זוגה. שאר הגולשות מתאמנות עם לי קורזיץ, שכבר התפטרה מאימון הנבחרת אבל שוכנעה להישאר, וגולש העבר האולימפי ערן סלע. כדי לעקוף את ספיצ'קוב, תצטרך אחת מבין נוי דריהן, מאיה מוריס ונגה גלר לזכות בתואר אלופת העולם, או לקוות שיריבתן תסיים בדירוג נמוך במיוחד, ושהן יעלו על הפודיום.

"אני מרגישה שהנבחרת של הנשים חזקה וממוקדת מטרה בתור נבחרת, וכמובן שכל אחת בנפרד מגיעה בשביל להראות יכולותיה ואת העבודה האינדיבידואלית הקשה שעברה בדרך הלא פשוטה בשנים האחרונות, ‏ובחודשים האחרונים בפרט", אמרה קורזיץ, "אני נמצאת איתן רק בחודש האחרון, אבל מאמינה בהן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ