בעקבות התבטאויותיו: איגוד השיט החל בהליך פיטורים נגד מאמן נבחרת הגברים

גור שטיינברג, מאמן נבחרת גלישת הרוח לגברים, חשף כי ההליך נגדו החל מכיוון שטען שהאיגוד היה צריך לבחור בנוי דריהן כנציגה האולימפית ולא בקטי ספיצ'קוב. איגוד השיט: "לא ננהל את עניינינו בכלי התקשורת"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שטיינברג. "לא ראוי שאשתוק", אמר בראיון
שטיינברג. "לא ראוי שאשתוק", אמר בראיוןצילום: איגוד השייט
איתמר קציר
איתמר קציר

גור שטיינברג, מאמן נבחרת גלישת הרוח לגברים, חשף הבוקר (שישי) כי איגוד השיט החל בהליך פיטורים נגדו, וזימן אותו לשימוע. על פי המאמן, ההליך נפתח בעקבות התבטאויותיו בקשר לזהות הנציגה האולימפית לטוקיו בנבחרת הנשים. הוא אמר כי הבחירה בקטי ספיצ'קוב אינה מובנת מאליה, וכי ייתכן שהוועדה לבחירת נציג אולימפי צריכה לקבוע שנוי דריהן מתאימה יותר. כזכור, בתום התחרות עלה החשד שספיצ'קוב הפריעה במכוון ליריבתה בזינוק, ומנעה ממנה את הסיכוי למדליית הזהב שהיתה שולחת את דריהן למשחקים.

בהודעה שהוציא לתקשורת לאחר אליפות העולם, הסביר המאמן מדוע לשיטתו דריהן ראויה יותר מיריבתה, ומדוע הנושא חייב לעבור דיון מקיף בוועדה לבחירת הנציגה. הוא גם הזהיר מפני העובדה שספיצ'קוב תעבור לייצג בעתיד את צרפת - ארץ מוצאו של מאמנה ובן זוגה פייר לוקה, שהיה המאמן הלאומי של ישראל עד שפוטר בשל הרומן. לסיום קבע המאמן כי בחירה בספיצ'קוב תפגע גם בסיכוי האולימפי של שחר צוברי: "קטי ומאמנה התנתקו לאחרונה משיתוף פעולה עם ספורטאי ואנשי המקצוע באיגוד. בחירה של קטי ומאמנה על פני נוי תפגע גם בסיכויי הצלחתו של צוברי בכך שלא יתאפשר שיתוף פעולה בין הצוותים".

ספיצ'קוב (מימין). "התנתקה מאנשי המקצוע באיגוד"צילום: איגוד השייט

בראיון ל"ספורט הארץ" שנערך לפני אליפות העולם, חשף שטיינברג כי איגוד השיט הגיש לו מכתב עם אזהרה לפני פיטורים בעקבות התבטאויות קודמות שלו. בשבועות שלפני אליפות העולם אמר שטיינברג בתקשורת כי הוא חושב שאיגוד השיט שגה בטיפול בפרשת הרומן בין ספיצ'קוב למאמן בלאומי פייר לוקה, וכי היה צריך לאפס את הניקוד האולימפי.

על אף האיום בפיטורים ועל אף שבחוזה שלו יש סעיף המאפשר לאיגוד לפטר אותו בשל "פגיעה באיגוד", בראיון ל"ספורט הארץ" לא חסך שטיינברג את דעתו. "הטענה שלי היא שלא פגעתי באיגוד - היו שם דברים ערכיים מאוד חשובים", הסביר בראיון ההוא, "את המגבלה הזאת שלקחתי על עצמי בחוזה אני מכיר, ואני לא מחבל באיגוד. יש פה עניין של פרשנות - מה מותר לך להגיד ומה אסור. בפרשנות שלי, אני לוקח את זה לקצה היותר חריף. אני אומר - כן, מותר לי להביע עמדה, במיוחד אם זה בנושאים ערכיים, חשובים ומשפיעים. לא ראוי שיהיה משהו כזה ואני אתחבא ואגיד - 'אסור לי להגיד, לא נעים לי, היו"ר יכעס עליי'. זה היה הוויכוח הגדול שלי איתם - אמרתי לאיגוד, 'חבר'ה, גם אם היו"ר כועס עליי, זו לא פגיעה באיגוד'. יש לי פה הרבה שנים בעסק הזה, ואני יכול להעריך מה פוגע באיגוד ומה לא. מה מותר לי להגיד ומה לא".

תגובה איגוד השיט: "האיגוד מנהל וינהל את ענייניו עם עובדיו במוסדות המתאימים ולא בכלי התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ