יו"ר הוועד האולימפי בישראל: "עושים הכל כדי שהמשחקים בטוקיו יתקיימו"

יגאל כרמי שלח מכתב לספורטאים בישראל בו עודד אותם וציין כי תחרויות הקריטריון שנותרו יותאמו באופן הוגן, כך שאף ספורטאי לא ייפגע

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יגאל כרמי (מימין). קרא להמשיך באימונים
יגאל כרמי (מימין). קרא להמשיך באימוניםצילום: עמית שיסל / הוועד
איתמר קציר
איתמר קציר

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יגאל כרמי, פרסם מכתב לספורטאים האולימפיים הישראלים, ובו הוא מתייחס לראשונה למשבר הקורונה, שעשוי להביא לדחייה או ביטול של המשחקים האולימפיים, וכבר גרם לביטולן שלא לא מעט תחרויות קריטריון ואליפויות חשובות. את המכתב הוציא בתום ישיבת ההנהלה של הוועד האולימפי בישראל, ובו הוא מבקש מהספורטאים להמשיך בהכנות למשחקי טוקיו כרגיל, על אף אי הוודאות סביב קיומם.

"במרחק של 130 ימים מפתיחת המשחקים האולימפיים טוקיו 2020, אנו מוצאים עצמנו בפני מציאות חדשה אותה מכתיבה מגיפת הקורונה, המתפשטת בעולם וגורמת לשיתוק מתרחב והולך של חיי היום יום, לשיבוש הכלכלה ולדחייה או ביטול של אירועי ספורט", כתב כרמי, "בשבועות האחרונים אתם והצוותים המקצועיים שלכם חווים חוסר ודאות באשר לאימונים, לתחרויות בינלאומיות, טורנירים עולמיים ולהכנות האולימפיות וזאת, לאחר שנים של הכנות ארוכות ומפרכות לקראת המשחקים האולימפיים. אנו יודעים כמה תקופה זו קשה ומאתגרת עבורכם, בה חלקכם עדיין נלחמים על השגת הקריטריון האולימפי וחלקכם האחר כבר עשו אותו ומתאמנים על מנת לטייב את יכולותיכם לקראת אירוע השיא, לקראת הגשמת חלומכם".

במכתבו, מתייחס כרמי להבטחתו של נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, לפיה הוועד עושה הכל על מנת לקיים את המשחקים כמתוכנן, כמו גם קיום הוגן של תחרויות הקריטריון, כך שאף ספורטאי לא ייפגע. "גם אנו, הוועד האולימפי בישראל, יחד עם משרד התרבות הספורט, מכון וינגייט והיחידה לספורט הישגי, עושים הכל על מנת שמשחקי טוקיו 2020 יתקיימו כמתוכנן בקיץ הקרוב", כותב כרמי, "נכון, בימים אלו יש תחושת של אי ודאות במערכות חיים רבות, וכמובן גם אצלנו בעולם הספורט, אך עלינו לזכור, שהאנושות התמודדה לאורך מאות שנים עם כוחות גדולים כמו מגיפות ואסונות טבע ותמיד יכלה להם".

"גם הפעם נתגבר ונצלח תקופה זו. וגם כעת, עם הידוק הנחיות משרד הבריאות ותחושת ההחמרה, אנא זכרו שזו ירידה לצורך עלייה, ושזהו עוד שלב בדרך להתגבר על תופעת הקורונה וחזרה למסלול החיים הרגיל".

את המכתב חותם כרמי בקריאה לספורטאים: "ספורטאיות וספורטאים יקרים,המשיכו להתמיד באימונים ככל שניתן, יחד עם הצוותים המקצועיים שלכם ועם חברי הנבחרות שלצידכם, המשיכו להיעזר במעטפת הרפואית והמנטלית העומדת לרשותכם 24/7, והמשיכו להציג לנו כל סיוע לו אתם זקוקים על מנת לשמור על מוכנותכם וכשירותכם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ