"אי אפשר לקבל החלטה דרסטית": בוועד האולימפי הישראלי מתכוננים לטוקיו

אחרי שיחת ועידה של ראשי הוועדים האולימפיים במדינות אירופה, התייחס יו"ר הוועד הישראלי, יגאל כרמי להכנות בצל התפרצות נגיף הקורונה. "אנחנו ממשיכים בהכנות למשחקים"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
האולימפיאדה בצל וירוס הקורונה. "לא ניתן לקבל החלטה דרסטית כעת"
האולימפיאדה בצל וירוס הקורונה. "לא ניתן לקבל החלטה דרסטית כעת"צילום: ATHIT PERAWONGMETHA/רויטר
איתמר קציר
איתמר קציר

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, השתתף היום בשיחת ועידה שיזם נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך. בשיחה השתתפו ראשי הוועד האולימפי ממדינות אירופה, ואלו אימצו פה אחד את עקרונות הוועד האולימפי הבינלאומי לקיום המשחקים האולימפיים בטוקיו, לאור משבר הקורונה.

העקרונות שהציג באך בשיחה עם ראשי הוועדים האולימפיים התפרסמו כבר במסמך הרשמי שפרסם הוועד האולימפי אתמול. בהודעה של הוועד האולימפי הישראלי, סיכם כרמי את תוכן השיחה עם באך: "בשעת משבר קשה זו, תומאס באך מאד גאה באחדות ובסולידריות שמפגינות 206 המדינות החברות בתנועה האולימפית", כותב כרמי, "מה שמאפיין את המשבר הנוכחי הוא קצב השינויים המהיר. מאחר והמצב מאד נזיל אין לקבל החלטה דרסטית כעת, ארבעה חודשים לפני משחקי טוקיו".

"לכן", מוסיף כרמי, "אנו ממשיכים בהכנות למשחקים האולימפיים תוך שמירה על מספר עקרונות שהעיקרים בהם: שמירת בריאות כולם היא מפתח לכל החלטה; אנו נשמור על האינטרסים של הספורטאים, התנועה האולימפית והשותפים שלנו; עבודה משותפת עם התאחדויות הספורט הבינלאומיות השונות, להתאים את מבחני השגת הקריטריון לטוקיו למציאות שהשתנתה ללא הכר". אלו העקרונות שאישררו נציגי הוועדים האירופיים בתום השיחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ