קנדה ואוסטרליה: לא נשלח ספורטאים לטוקיו 2020, יש לדחות את המשחקים בשנה

שתיים מהמשלחות הגדולות ביותר איימו כי אם המשחקים לא יידחו בשנה, הן לא יישתתפו באולימפיאדה: "זו סכנה לבריאות הציבור". אתמול הודיעו בוועד האולימפי לראשונה כי ישקלו דחייה של המשחקים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומאס באך. הודיע אמש שהוועד ישקול לדחות את המשחקים
תומאס באך. הודיע אמש שהוועד ישקול לדחות את המשחקיםצילום: AFP
ספורט הארץ

אתמול (ראשון) הודיע הוועד האולימפי לראשונה מאז התשפטות נגיף הקורונה על כך שהוא שוקל לדחות את המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. הבוקר השיקולים הפכו קשים יותר כששתיים מהמשלחות הגדולות ביותר, קנדה ואוסטרליה, הודיעו שלא יישלחו את ספורטאיהם ליפן אם האולימפיאדה תיערך במועדה.

הקנדים הודיעו שהם דורשים לדחות את המשחקים בשנה שלמה. "למרות שאנחנו מבינים את המורכבות שכרוכה בדחייה, שום דבר אינו חושב יותר מהבריאות והבטיחות של הספורטאים והקהילה העולמית", נכתב בהצהרת הוועד האולימפי הקנדי, "זה לא רק עניין של בריאות הספורטאים, אלא של בריאות הציבור".

בוועד הקנדי אמרו שהם מוכנים לעזור לוועד הבינלאומי לחפש אלטרנטיבות אך הדגישו שמדובר בסכנה לספורטאים, למשפחותיהם ולכלל הציבור הקנדי שהאימונים לקראת המשחקים יימשכו כסדרם. "זה מנוגד להוראות של רשויות הבריאות במדינה, הוראות שאנו מפצירים מתושבינו לעמוד בהן". קנדה היא המדינה הראשונה שאיימה בצעד כזה בעקבות התפרצות וירוס הקורונה. עד כה, מספר מדינות - בהן נורווגיה, ברזיל וסלובניה - לחצו על הוועד האולימפי שישקול דחייה, אך לא הציבו אולטימטום להשתתפותן.

אחרי הודעתה של קנדה, הוועד האולימפי האוסטרלי אמר ש"המשלחת אינה יכולה להתכנס תחת הנסיבות בבית ובחו"ל", והודיע לספורטאים במדינה להתכונן לכך שהאולימפיאדה תיערך ב-2021.

כאמור, אמש הודיעו בוועד האולימפי הבינלאומי שהם שוקלים את האפשרויות לגבי מועד קיום האולימפיאדה. לפי ההודעה, ההחלטה הסופית של הוועד אמורה להיות בעוד כארבעה שבועות. כעת נראה שהקנדים והאוסטרלים זירזו את התהליך עבור הוועד הבינלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ