רשמית: אולימפיאדת טוקיו תצא לדרך ב-23 ביולי 2021

הוועד האולימפי והוועדה המארגנת ביפן החליטו על מועד חלופי לפתיחת המשחקים האולימפיים - שנה פחות יום מהתאריך בו היה אמור להיערך טקס הפתיחה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סמל הטבעות האולימפיות, השבוע בטוקיו
סמל הטבעות האולימפיות, השבוע בטוקיוצילום: REUTERS/Issei Kato
ספורט הארץ

יושירו מורי, יו"ר הוועדה המארגנת של יפן, הודיע כי המשחקים האולימפיים בטוקיו ייצאו לדרך ב-23.7.2021 ויסתיימו ב-8.8.2021. מורי עדכן כי כך הוחלט באופן סופי לאחר שיחת טלפון עם תומאס באך, יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, שאישר זאת בהודעה עוקבת.

"התאריכים החדשים מאפשרים לארגוני הבריאות הבינלאומיים ולכל המעורבים בארגון המשחקים את פרק הזמן הרחב ביותר כדי להתמודד עם הנוף המשתנה ללא הפסקה של התפשטות המגפה", נכתב בהודעה הרשמית של הוועד האולימפי הבינלאומי, "התאריכים החדשים, שנה בדיוק אחרי המועד המקורי, גם מאפשרים פגיעה מינימלית ככל האפשר בלוח הזמנים הספורטיבי, באינטרסים של הספורטאים, ושל איגוד הספורט. בנוסף, הם יאפשרו מספיק זמן לסיים את תהליך ההעפלה למשחקים".

בהודעה הוסיף הוועד האולימפי כי הוא ישתמש באותם אמצעים כדי להתמודד עם החום הכבד בחודשים הללו בטוקיו. הוועד האולימפי גם הדגיש בשנית כי כל הקווטות שהושגו למשחקים האולמיפיים - כלומר, מדינות שהבטיחו נציגות בענפים מסוימים - יישמרו גם לקיץ 2021.

תומאס באך, יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומיצילום: Denis Balibouse / POOL / AFP

האולימפיאדה, שנדחתה מהקיץ הקרוב בשל התפרצות נגיף הקורונה, תתחיל שנה פחות יום מהתאריך בו היה אמור להיערך טקס הפתיחה ב-2020. בכל זאת, כפי שפורסם לאחר ההודעה על הדחייה, שמה של האולימפיאדה יישאר "טוקיו 2020". המשחקים הפראלימפיים ייערכו זמן קצר לאחר מכן, ב-24 באוגוסט.

הוועד האולימפי הבינלאומי והמארגנים היפניים נכנעו ללחץ הספורטאים מרחבי העולם ונאלצו לדחות את המשחקים ל-2021, אבל השאירו את שאלת התאריך פתוחה עד כה. ראש הממשלה היפני, שינזו אבה, ונשיא הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, ציינו בימים האחרונים כי התאריך המאוחר ביותר שבו יוכלו המשחקים לצאת לדרך הוא קיץ 2021.

ההודעה על התאריך המחודש היתה אמורה להגיע תוך כמה שבועות, אך על פי גורמים שביקשו להישאר אנונימיים בשל הנחיות הוועד האולימפי הבינ"ל, ההודעה הרשמית נדחתה. כשדובר הוועד האולימפי מארק אדאמס נשאל על התאריך החדש אתמול, הוא השיב במלה אחת: "ספקולציה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ