נשלל רישיון האיגרוף של אלוף העולם שקרא להכות נשים בזמן סגר הקורונה

המתאגרף בילי ג'ו סונדרס פירסם סרטון ברשתות החברתיות בו הסביר כיצד יש להכות נשים שמרגיזות את בני זוגן בזמן הסגר, וכעת התאחדות האיגרוף בבריטניה החליטה על שלילת רישיונו. "אני מאמין באלוהים ולא תומך באלימות במשפחה", כתב בהתנצלותו

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סונדרס
צילום: Andrew Couldridge/רויטרס
ספורט הארץ

רשיונו של המתאגרף ואלוף העולם במשקל סופר בינוני (עד 76 ק"ג) מטעם התאחדות ה-WBO בילי ג'ו סונדרס, נשלל אמש (ראשון) אחרי שלפני מספר ימים העלה סרטון בו קרא להכות נשים.

"זה לכל האבות, הבעלים ומי שיש לו חברה וכד', שנמצאים עכשיו בחלל צר מאוד", אמר המתאגרף האנגלי בן ה-30 בהתייחס לסגר שהוחל בשל מגפת הקורונה, והמשיך, "אם היא מתחצפת אליך, ואתה מנסה להיות סבלני ורגוע, אבל אחרי שבעה או שישה ימים כאלו אתה עומד להתפוצץ. היא מגיעה אליך ויורקת את הארס שלה בפרצוף שלך, אז כשהיא מגיעה אליך וכבר איבדת את זה פשוט תן לה אגרוף טוב לסנטר". המתאגרף הדגים כיצד יש לבצע זאת נכון והמשיך להסביר: "עכשיו היא המומה ולא מבינה מה קורה וזה הזמן להכניס את האגרוף השני. זה יעשה את העבודה".

הסרטון זכה לגינוי נרחב בבריטניה, בה נרשמה עלייה של 21% בתלונות על אלימות במשפחה בתקופה האחרונה, וכעת הגיע שלב הענישה. "אחרי הערותיו של בילי ג'ו סונדרס ברשתות החברתיות", נכתב בהודעת התאחדות האיגרוף הבריטית, "החלטנו על השעיית רישיון האיגרוף שלו. שימוע יתקיים קרוב ככל האפשר". המתאגרף אמור היה להתחרות בחודש מאי מול סאול "קנאלו" אלבארז.

הסרטון של סונדרס פורסם דווקא בתקופה בה קיים חשש רב לנשים העלולות להימצא בסיכון בשל הימצאות זמן רב תחת אותה קורת גג עם גברים אלימים. המתאגרף תרם 25,000 ליש"ט לארגונים התומכים בנשים מוכות מייד אחרי פרסום הגינויים הראשונים ופירסם התנצלות.

"אפתח את דבריי בהתנצלות. אין תירוץ להתנהגותי", פירסם בחשבונותיו השונים ברשתות החברתיות, "זו היתה בטעם מאוד מאוד מאוד רע. אני אדם שמאמין באלוהים ואני לא תומך בהתנהגות אלימה בשום אופן. כשיצרתי את הסרטון העלוב הזה, לא חשבתי לרגע איך אנשים יפרשו אותו כשניסיתי להתבדח על סיטואציה מלחיצה בה כולנו מצאנו את עצמנו. לא חשבתי על המציאות של אנשים החווים אלימות במשפחה וסבלם".

הודעת ההתנצלות של סונדרס

סונדרס המשיך בהסקת מסקנות לעתיד: "הורדתי את הסרטון בשנייה שהבנתי את שעשיתי אבל זה התפשט כמו אש בשדה קוצים. לא אוכל לשנות זאת ואני מתנצל על כך מעומק לבי. כעת אוכל רק לנסות ולעזור לאנשים אחרים. אתרום כסף מהקרב הבא שלי לסייע לקורבנות אלימות במשפחה. אנסה לסייע במה שאני יכול להיות קול נגד אלימות זו ולמנוע אותה. אני מחוייב לכך".

שמו של סונדרס נקשר גם בעבר להתנהגות שלילית כלפי נשים. בספטמבר 2018 הוא נקנס ב-100 אלף פאונד על ידי התאחדות ה-WBO אחרי שהעלה סרטונים בהם הוא פונה לאשה אותה ראה ברחוב והפציר בה לקיים עמו יחסי מין תמורת סמים, שכנע אותה להכות אדם אחר וכינה אותה "זונה", בזמן שהוא יושב במכונית הפאר שלו מוקף בחבריו.

סונדרס מחזיק בתואר אלוף העולם במשקל סופר-בינוני מאז מאי 2019 ובעבר החזיק בתואר אלוף העולם במשקל בינוני בין 2018-2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ