"שום דבר לא בטוח": סימון ביילס מתקשה לעכל את דחיית האולימפיאדה

המתעמלת המעוטרת ביותר בהיסטוריה הגיבה לראשונה לדחייה של טוקיו 2020 בשנה. "עכשיו ישאלו: 'האם היא יכולה לעשות את זה שוב כשהיא מבוגרת בשנה?'", היא אמרה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סימון ביילס. "רוקנתי כבר את המיכל, עכשיו צריך למלא אותו שוב"
סימון ביילס. "רוקנתי כבר את המיכל, עכשיו צריך למלא אותו שוב"צילום: Timothy D. Easley/אי־פי
ספורט הארץ

מאז הוכרז על דחיית האולימפיאדה, ספורטאים רבים הגיבו בהבנה והשלמה עם המצב. מי שקולה לא נשמע עד היום (רביעי) היא סימון ביילס, אחת הספורטאיות הגדולות ביותר בעולם שהיתה אמורה לככב בקיץ הקרוב בטוקיו. בריאיון שהעניקה ל-A-P סיפרה ביילס על הקושי הגדול בהתמודדות עם הדחייה.

"זו אכזבה", אמרה ביילס, " קשה לראות את לוח השנה ככה". כשנשאלה האם היא מתכוונת להמשיך את ההכנות לשנה הבאה היא היססה לאשר בהחלטיות. "שום דבר לא בטוח", אמרה ביילס, "אנחנו מנסים למצוא את תוכנית האימונים הטובה ביותר כדי שמנטלית ופיזית נוכל להישאר בשיא היכולת".

אמנם ההשפעה של הנגיף על ביילס לא בהכרח טראגית אך יש לה מה לומר למי שחושב שמדובר בעוד שנה בלבד. "שנה היא המון עבור ספורטאי עילית" היא אמרה, "בגוף זה מרגיש יותר משנה, תסמכו עלי. במיוחד בהתעמלות. זה לא רק ברגליים או בידיים, כל הגוף מרגיש את ההשלכות של שנה נוספת".

ההשלכות של הדחייה הן לא רק פיזיות אלא גם מנטליות. "אני מרגישה שיש בזה המון לחץ", אמרה ביילס, "השנה הזאת היתה כדי לעשות את זה רק בשבילי, בלי ציפיות. עכשיו כל העיניים שוב בוחנות אותי 'האם היא יכולה לעשות את זה, כשהיא מבוגרת בשנה'. זה אתגר מנטלי לעבור עוד שנה כי טקטית כבר היינו מוכנים לשנה הזו. להוריד את הרגל מהגז ולהתחיל מחדש זה קשה כי כבר רוקנתי את המיכל ואנחנו צריכים למצוא את הדרך כדי למלא אותו שוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ