ספורט הארץ

אחרי שדחתה את המשחקים האולמיפיים, הביאה לעצירת כל הליגות הבכירות בעולם והקפיאה את הספורט העולמי, מגיפת הקורונה הפילה היום (רביעי) חלל נוסף: טורניר הטניס בווימבלדון.

בתום סדרה של פגישות חירום בעקבות המצב, הודיעו מארגני הטורניר כי לא נמצא פיתרון אחר מלבד ביטולו ב-2020. הטורניר אמור היה לצאת לדרך ב-29 ביוני השנה, ועל פי הודעת המארגנים לא ניתן לדחות אותו לתאריך מאוחר יותר. המשמעות היא שהפעם הבאה שבה יתקיים טורניר ווימבלדון, תהיה ב-2021. עד כה בוטל הטורניר רק בגלל שתי מלחמות העולם, בשנים 1915-1918 בשל מלחמת העולם הראשונה ובשנים 1940-1945 בשל מלחמת העולם השנייה.

"בצער רב החלטנו שהטורניר של 2020 יבוטל בשל חששות לבריאות הציבור תחת התפרצות נגיף הקורונה", נכתב הודעה באתר הרשמי של התחרות, "הטורניר ה-134 ישוחק ב-28 ביוני עד ה-11 ביולי 2021. בראש סדרי העדיפויות שלנו עמדו הבריאות והבטיחות של אלו שעבורם הטורניר מתקיים - הציבור הבריטי והמבקרים מכל העולם, השחקנים, האורחים, הצוות, המתנדבים ושאר השותפים. ביטול הטורניר הוא ההחלטה הטובה ביותר והעדפנו לקבל אותה כעת ולא בעוד מספר שבועות. ציבור רוכשי הכרטיסים יקבל את כספו חזרה ויוכל לרכוש כרטיסים לאותם האירועים בשנה הבאה".

נובאק ג'וקוביץ' עם התואר בווימבלדון בשנה שעברה. הביטול עשוי לפגוע בתוכניות העתידיות של הסרביצילום: Andrew Couldridge/רויטרס

בנוסף, בימים האחרונים התגברה הביקורת על מארגני הרולאן גארוס. האחרונים דחו את פתיחת הטורניר מחודש מאי ל-20 בספטמבר, למורת רוחם של חלק מהשחקנים וראשי התאחדויות הטניס בעולם. "ההתנהלות של המארגנים ספגה ביקורת על ידי כולם, ואני יכול לחזות שהטורניר לא יתקיים בתאריכים שהם בחרו עבורו", אמר דירק הורדוף, סגן נשיא התאחדות הטניס בגרמניה, "הם ינושלו מהניקוד שלהם, ויהפכו את האירוע לכאוטי".

רבים מעריכים שביטול ווימבלדון, יחד עם דחיית המשחקים האולימפיים, עשויים לשנות את תכניות הפרישה של רוג'ר פדרר. הפנומן השווייצי, שהפסיד בגמר הבלתי נשכח בשנה שעברה לנובאק ג'וקוביץ' בחמש מערכות, קיווה לזכות בטורניר המועדף עליו בגראנד סלאם ה-21 במספר. הוא גם היה אמור להשתתף במשחקים האולימפיים בטוקיו ב-2020, ולנסות לאיים על הזהב בטורניר היחידים - בין התארים היחידים בעולם שחסרים בארון שלו.

אבל ביטולו של ווימבלדון, ואולי גם של הרולאן גארוס, עשויים לפגוע גם בסיכויים של ג'וקוביץ' ורפאל נדאל להדביק את הפנומן השווייצי. הסרבי המחזיק ב-17 תארי גראנד סלאם כבר בן 33, ואמר אחרי הזכייה באליפות אוסטרליה השנה כי הוא לא רואה את עצמו ממשיך מעבר לשנתיים נוספות. נדאל כבר 34, ורחוק תואר אחד מהשוואת שיאו של פדרר - אך את ההזדמנות הטובה ביותר לעשות זאת יאבד אם טורניר החימר יבוטל גם כן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ