לפני שיקבל הודעת פיטורים מאיגוד השיט, שטיינברג אומר ל"הארץ": "הם לא מוותרים"

גור שטיינברג, מאמן נבחרת השיט, עדיין מסרב לחתום על מסמך שיאפשר לאיגוד לפטר אותו ללא פיצויים במידה שיתראיין שוב. בשיחה עם "ספורט הארץ" הוא מודה: "הכיוון לא אופטימי"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גור שטיינברג. לא ידריך את ישראל באולימפיאדה?
גור שטיינברג. לא ידריך את ישראל באולימפיאדה?צילום: איגוד השייט
איתמר קציר
איתמר קציר

גור שטיינברג וראשי איגוד השיט נפגשו היום (חמישי) בניסיון להגיע להבנות שיימנעו את פיטוריו של המאמן, אך הפגישה הסתיימה במבוי סתום. בשיחה עם "ספורט הארץ" אמר שטיינברג כי הוא מתכוון להשיב בשלילה להצעת איגוד השיט לחתום על מסמך המאפשר לאיגוד לפטר את שטיינברג ללא שימוע וללא פיצויים. המשמעות היא שהאיגוד צפוי לפטר אותו מיד לאחר שימסור את התשובה השלילית.

"הם לא מוותרים", אמר שטיינברג, "הם אומרים - 'תקבל את מדיניות התקשורת שלנו, וגם תתחייב אליה עם איום של סנקציות מאוד חריפות'. אני אומר - אני לא אתראיין ואפילו לקחתי על עצמי התחייבות, אבל אני לא לוקח על עצמי סנקציות - לזה אני לא מסכים". על פי שטיינברג, האיגוד אפשר לו לנסח מחדש את הצהרת הסנקציות, אך שטיינברג מסרב לכך. "המסמך קובע שאני יכול להיות מפוטר מיידית, בלי זכויות, בלי פיצויים, כאילו עשיתי עבירה חמורה", מסביר המאמן, "אני אתן להם את התשובה מחר. אני לא רואה כיוון אופטימי".

כשנשאל אם לא היה מוכן לעבוד בתנאים הללו לפחות עד האולימפיאדה, משיב שטיינברג כי הוא חושש שהסנקציות יכולות לחול עליו גם במקרים שאינם קשורים לראיונות: "הסנקציות זה לכאורה עד שאתראיין, אבל אני חושש", הוא אומר, "העמדה שלי זה לא שעברתי על החוזה שלי, אבל שעדיין מפטרים אותי. אני מכיר את הסגנון שלי - הסגנון שלי זה ללכת על הקצה מול כולם: עם המנהלים, הספורטאים, עם כל המערכת. ככה אני יודע לעבוד, ככה מגיעים להישגים. אז אני לא יכול ללכת על הקצה כשהסנקציות נגדי כאלה חמורות. אני יודע שזה יביא לכישלון כפול: גם בנבחרת, כי היא תתפרק עוד חצי שנה או שנה עם הסנקציות האלה".

שטיינברג. חושש לחתום על המסמךצילום: איגוד השייט

שטיינברג מדגיש כי אין דם רע בינו לבין האיגוד. "אני מעריך אותם ואני יודע שהם מעריכים אותי, אבל אני לא רואה את עצמי מתקפל כי אני מבין שזה מסוכן לי וזה מוביל לכישלון", הוא מסביר, "לצערי הם לא מקבלים את ההבטחה שלי ואת ההצהרה שלי. בהרבה כאב אני אומר את זה, ובהרבה הערכה".

עם זאת, הדגיש שטיינברג כי היה שמח להמשיך לעבוד באיגוד. "אני לא מתפטר, אני רוצה לעבוד, ומעבר לחוזה - גם הצהרתי שלא אתראיין", הוא אומר, "אני מבין שיש להם זכות לפטר אותי, אפילו שיש לי חוזה ארוך טווח, כמו אם הייתי מאכזב מקצועית. מצד שני, כשבאתי הם ידעו עם מי יש להם עסק. יש להם אחריות. זה לא שבחרתי לפגוע באיגוד - הראיונות שיש בהם מחלוקת, לדעתי הם היו ראויים ונכונים. אז אני מסכים לוותר אפילו על זה. וחבל לי נורא. היום הבנתי עוד פעם שהם לא רוצים ללכת בדרך שלי"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ