הנהג פלט קללה גזענית במירוץ וירטואלי, הצופים שמעו והוא הושעה

נהג הנאסקאר קייל לארסון השתמש ב-N WORD במהלך מירוץ וירטואלי. הוא הושעה והספונסרים נטשו אותו. "אני מבין את הנזק שאינו ניתן לתיקון ולוקח אחריות", התנצל לארסון

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קייל לארסון. פלט קללה גזענית במהלך מירוץ וירטואלי והושעה
קייל לארסון. פלט קללה גזענית במהלך מירוץ וירטואלי והושעהצילום: Terry Renna/אי־פי
ספורט הארץ

ספורטאים רבים נתפסו בעבר בשימוש בביטויים לא הולמים ובשנים האחרונות הם גם משלמים מחיר כבד על כך. קייל לארסון, נהג נאסקאר הושעה אמש (שני) ואיבד את שני הספונסרים המרכזיים שלו אחרי שהשתמש בביטוי גזעני במהלך מירוץ וירטואלי בו הוא השתתף ביום ראשון.

"עשיתי טעות. אמרתי מילה שאסור שאף פעם תיאמר", התנצל לארסון ברשתות החברתיות, "אין לכך שום תירוץ. לא חינכו אותי להתנהג בצורה כזו. זה דבר נורא להגיד, אני מתנצל בפני המשפחה שלי, החברים שלי, קהילת הנאסקאר ובמיוחד בפני הקהילה האפרו-אמריקאית. אני מבין את הנזק שכנראה לא ניתן לתיקון ואני לוקח אחריות על כך. אבל רק רציתי להודיע לכולם כמה אני מצטער ואני מקווה שכולם נשארים בטוחים בתקופה הזו."

לארסון התחרה במירוץ וירטואלי ביום ראשון ונראה היה שהוא איבד את התקשורת עם המדריך שלו. במהלך בדיקת מיקרופון הוא שאל את המדריך: "אתה שומע אותי ניגר?". הביטוי כוון למדריך, אדם לבן.

"המילים הן הוא השתמש הן פוגעניות ובלתי מתקבלות", אמרו בקבוצת צ'יפ גנאסי אליה משתייך לארסון, "מרגע זה אנחנו משעים את קייל ללא תשלום בזמן שאנחנו נטפל במצב הזה". לארסון גם הושעה מחברת איי רייסינג שניהלה את המירוץ הוירטואלי אבל הנזק העיקרי שלו הגיע מעזיבת הספונסרים. ב- Credit one bank גינו בתחילה את "אמירתו הפוגענית ביותר" של הנהג והודיעו על סיום התמיכה בו אחרי שלוש שעות. גם חברת מקדונלדס סיימה את ההתקשרות איתו.

לארסון הוא הנהג היחידי ממוצא יפני שזכה אי פעם במירוץ נאסקאר. סבו וסבתו הוכנסו למחנה ריכוז בקליפורניה בזמן מלחמת העולם הראשונה והוא השתלב בנאסקאר דרך התוכנית של הארגון ל"נהיגה מגוונת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ