הטור דה פראנס נדחה ל-29 באוגוסט; הג'ירו והוואלטה יערכו באוקטובר ונובמבר

לאחר ההודעה על דחיית הטור דה בפראנס פורסם לוח הזמנים של הגראנד טורים הנוספים. אליפות העולם תיערך כמתוכנן בין 20 ל-27 בספטמבר

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אגן ברנאל, זוכה השנה שעברה
אגן ברנאל, זוכה השנה שעברהצילום: Christian Hartmann/רויטר
ספורט הארץ

יממה לאחר ההודעה על דחייתו בשל מגפת הקורונה,, ראשי הטור דה פראנס הצהירו על מועד חלופי: 29 באוגוסט 2020.

לאור העובדה שמועד זה מתנגש עם הוואלטה א'אספניה, הגראנד טור השלישי בסבב, פורסם לוח זמנים כללי ומעודכן: אליפות העולם תיערך כמתוכנן בין 20 ל-27 בספטמבר, וג'ירו ד'איטליה והוואלטה יתקיימו בזה אחר זה באוקטובר ובנובמבר.

הטור דה פראנס, מירוץ האופניים הגדול בעולם, אמור היה להיות מוזנק ב-27 ביוני מניס שבריביירה הצרפתית. עוד לא ברור אם ניתן יהיה לקיים אותו בהמשך השנה. על פי אי-פי, החלטת מארגני הטור הגיעה בעקבות נאומו של נשיא צרפת עמנואל מקרון, שבו הודיע כי כל האירועים מרובי המשתתפים במדינה יבוטלו עד לפחות אמצע חודש יולי.

הפעם האחרונה שבה הטורניר לא התקיים כלל היתה 1946, אז התאוששה צרפת ממלחמת העולם השנייה. הזוכה האחרון בטור הוא אגן ברנאל, הקולומביאני הראשון אי פעם שזוכה בטור, והרוכב הצעיר ביותר מזה 110 שנים שעושה זאת.

בטור דה פראנס 2020 היתה אמורה להתחרות לראשונה קבוצת אופניים ישראלית - "יזראל סטארט אפ ניישן" (שעד תחילת העונה נקראה "סייקלינג אקדמי"). בתחילת העונה התמזגה הקבוצה עם "קטושה", ובכך קנתה לעצמה מקום בסבב ה"וורלד טור הבכיר". מטרת הקבוצה היתה לשלוח את הרוכב הישראלי הראשון אי פעם לטור דה פראנס, אך כעת לא ברור מתי זה יקרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ