ספורט הארץ

סימון ביילס, המתעמלת הגדולה בהיסטוריה, הבינה שאולימפיאדת טוקיו תהיה האחרונה שבה תשתתף. אחרי שזכתה בארבע מדליות זהב והפכה לאגדה אולימפית, היא החליטה שהמחיר הפיזי והמנטלי לא שווה את ההמשך. אלא שכעת, אחרי ההודעה על דחיית המשחקים האולימפיים ל-23 ביולי 2021, ביילס נדרשה לחשב מסלול מחדש.

"זאת מעמסה פיזית ומנטלית, הטלתי ספק ביכולת שלי להישאר בטופ לאורך השנה הזאת", אמרה ביילס בת ה-23 בריאיון ל-BBC, שכעת תיאלץ לשמור על האינטנסיביות האולימפית במשך 15 חודשים נוספים. "בכיתי כששמעתי את החדשות על הדחייה, לא ידעתי איך לעכל את זה. הייתי מוכנה, עוד שלושה חודשים, כמו שעון. אני תיכננתי את עצמי לזמן של ארבע שנים, וביום אחד אומרים לך: 'היי, סליחה, יש לך עוד שנה'".

סימון ביילס באולימפיאדת ריו, ב-2016צילום: EUTERS/Mike Blake

כשנשאלה אם היא עדיין שוקלת לוותר האולימפיאדה, ביילס ענתה בכנות "קצת, כן". "זה קשה לאתחל את לוח הזמן כשהתכוננת כל חייך לזמן מסוים, כך שלספוג את העיכוב הזה זה ממוטט", הסבירה האמריקאית, "קשה לי לחשוב שאני מספיק חזקה, פיזית ומנטלית, כדי שאצליח להתגבר על זה, אבל אני מרגישה שלא השקעתי כל כך הרבה זמן בשביל להרים ידיים. אני רוצה להיות זאת שתקבל את ההחלטה לפרוש".

באופן יחסי לענף ההתעמלות, ביילס רואה בעצמה "די זקנה" וחוזרת שוב ושוב על כך שהאימונים הרבים גבו ממנה מחיר פיזי ומנטלי כבד. "הגוף שלי נמצא בהתמוטטות בשלב הזה", היא סיפרה, "שנה נוספת של התעמלות זאת מעמסה כבדה. המאמנים שלי יכינו אותי, אבל אם הראש שלי לא במצב טוב - גם הגוף עלול להיפגע. גופנית, אני אהיה מוכנה. מנטלית, זה יהיה הדבר הכי קשה".

ביילס פרצה לתודעה העולמית כבר ב-2013, כשזכתה בשתי מדליות זהב באליפות העולם באתלטיקה (קרב-רב וקרקע), ומשם המשיכה לשליטה אבסולוטית בענף בשתי אליפויות העולם הבאות עם שמונה מדליות זהב. באולימפיאדת ריו 2016, היחידה בה השתתפה, ביילס הפכה לכוכבת עולמית עם ארבע מדליות זהב ומדליית ארד. באליפות העולם האחרונה, בשטוטגרט, הפכה האמריקאית למתעלמת המעוטרת בהיסטוריה כשהשלימה חמש זכיות נוספות במדליית זהב והעלתה את מאזנה ל-25 מדליות בסך הכל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ