"לקיים טורניר בתנאי בידוד ולהכריע על המגרש": התוכנית של מירי רגב להחזרת הליגות

שרת התרבות והספורט הציגה הערב את התוכנית שלה, במרכזה הבאת הליגות לסיומן תוך יצירת תנאי בידוד שיאפשרו זאת, בתיאום עם משרד הבריאות ומנהלת הליגה

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירי רגב. העבירה מקדמה של 40% מהתקציב השנתי לאגודות ואיגודי הספורט.
מירי רגב. העבירה מקדמה של 40% מהתקציב השנתי לאגודות ואיגודי הספורטצילום: תומר אפלבאום
איתמר קציר
איתמר קציר

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ערכה הערב (שבת) מסיבת עיתונאים שבה מסרה את התוכנית להחזרת הספורט בישראל. לדבריה, השאיפה של משרד הספורט היא להגיע להכרעת הליגות הבכירות בישראל על המגרש. "גם פיב"א ופיפ"א העבירו מסר שצריך להכריע על המגרש", אמרה רגב, "אנחנו פועלים מול משרד הבריאות כדי ליצור טורניר הכרעה בתנאים של מחנה אימונים מבודד לשבועיים, ולאפשר את סיום הליגה דרך הטורניר בתנאי בידוד. במקביל, גם המינהלת צריכה להחליט אם היא רוצה טורניר או לבטל את הליגות".

רגב גם הציגה את תוכנית היציאה מהסגר של משרד התרבות והספורט, לפיה כבר הועברה מקדמה של 40% מהתקציב השנתי לאגודות ואיגודי הספורט. בנוסף, ציינה רגב את מודל החזרי ההוצאות, שקובע כי כל אגודה או איגוד שעמדו בתנאי הסף של 2019, יקבלו תמיכה גם ב-2020. כפי שפורסם ב"ספורט הארץ", הנזק המוערך לספורט הישראלי עומד על מאות מיליוני שקלים, כשרק בליגות הכדורגל והכדורסל המקצועניות מוערך הנזק ב-300 מיליון שקל.

רגב ציינה כי ישנו ניסיון הדרגתי לחזור לאימונים, כשהשלב הראשון יהיה במתכונת של עד עשרה משתתפים באימון, כך שגם קבוצות כדור יוכלו לחזור להתאמן במתכונת מצומצמת. עם זאת, ציינה רגב, כי המחלוקת בין משרד הבריאות למשרד הספורט היא בשאלת הטווח מהבית שבו ניתן לקיים אימון אישי: "המחלוקת בינינו למשרד הבריאות, היא הרחבת המאה מטר ו-500 מטר", ציינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ