פסימיות ביפן: ייתכן שהאולימפיאדה לא תתקיים גם ב-2021

פרופסור יפני למחלות זיהומיות טוען שהוא מאוד פסימי לגבי קיום האולימפיאדה ביולי 2021. "כדי שהאולמפיאדה תתקיים צריכים להשתלט על הוירוס ביפן ובכל העולם", אמר קנטארו אייוואטה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולימפיאדת טוקיו. ייתכן שלא תתקיים גם ביולי 2021
אולימפיאדת טוקיו. ייתכן שלא תתקיים גם ביולי 2021צילום: Athit Perawongmetha/רויטר
ספורט הארץ

מאז דחיית המשחקים האולימפיים בשנה ליולי 2021, איגודי הספורט בכל העולם החלו לשנות את היערכותם לקראת המשחקים. הספורטאים השונים עדכנו את תוכניות האימונים, חלקם ניצלו את הדחייה כדי להתאושש מפציעות, חלקם כדי לסיים לרצות עונש עקב שימוש בסמים וחלקם ספגו מכה מנטלית. אולם ייתכן שגם המועד הדחוי אינו ריאלי לקיום המשחקים, כך טוען פרופסור יפני.

"אם להיות כן, אני לא חושב שהאולימפיאדה תוכל להתקיים בשנה הבאה", אמר קנטארו אייוואטה, פרופסור למחלות זיהומיות באוניברסיטת קובה ביפן, "קיום האולימפיאדה מצריך שני תנאים: הראשון הוא שליטה בוירוס הקורונה ביפן והשני הוא שליטה בוירוס בכל מקום בעולם". גם טושירו מוטו, יושב ראש הוועדה המארגנת הטיל לפני כשבועיים ספק באפשרות לקיום האולימפיאדה במועדה הדחוי. מאז, בוועדה וגם בוועד האולימפי הבינלאומי, יישרו קו אמרו שאין תוכנית ב' לאולימפיאדה פרט לקיומה ב-23 ביולי, 2021.

"אני מאוד פסימי לגבי קיום המשחקים בקיץ הבא אלא אם כן מדובר במודל שונה לגמרי של אולימפיאדה, למשל ללא קהל הוא בהשתתפות מוגבלת", אמר אייוואטה. "צריך להזמין כל כך הרבה ספורטאים מהמון, המון מקומות בעולם שאינם מתמודדים עם הקורונה. יפן אולי תצליח להשתלט על המחלה עד לקיץ הבא, ואני מקווה שכך יהיה, אבל אני לא חושב שזה יקרה בכל העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ