הוועד האולימפי בישראל דורש לחזור באופן מיידי לשגרת אימונים

בעקבות הסיכום על החזרת הספורט התחרותי לאחר יום העצמאות, בוועד האולימפי קיימו ישיבה אינטרנטית והעלו דרישה לחזרה מיידית לשגרת אימונים. "השבתה מכל פעילות של למעלה מחודש ימים מהווה נזק בלתי הפיך לספורטאים", אמרו בוועד

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אולגה לנסקי באליפות ישראל. הוועד האולימפי דורש לחזור באופן מיידי לאימונים
אולגה לנסקי באליפות ישראל. הוועד האולימפי דורש לחזור באופן מיידי לאימוניםצילום: ניר קידר
איתמר קציר
איתמר קציר

לאחר שנודע כי הספורט התחרותי בישראל יוכל לשוב לפעילות אחרי יום העצמאות, הוועד האולימפי הישראלי ערך היום (שני) ישיבה אינטרנטית בהשתתפות 75 ראשי האיגודים והמנכ״לים של הענפים האולימפיים, הפראלימפיים והלא אולימפיים בישראל. מהישיבה עלתה הדרישה לחזור באופן מיידי לשגרת אימונים, וכן עלו האמצעים הנדרשים לשם כך. בוועד האולימפי הדגישו כי לפעול להחזיר באופן מיידי את שגרת האימונים, ללא דחייה כלל, ומבלי לחכות אפילו עד יום העצמאות.

"הספורט הישראלי כולו נרתם והקפיד לאכוף את הוראות משרד הבריאות במשך כל התקופה", נכתב בהודעת הוועד האולימפי, "השבתה מכל פעילות של למעלה מחודש ימים מהווה נזק בלתי הפיך לספורטאים, ומשתתפי הישיבה תמימי דעים כי הגיע הזמן לחזור לפעילות". על פי הוועד, הוקם צוות פעולה מיוחד שאמון על החזרת הספורט בישראל לשגרה בראשותו של מנכ"ל הוועד, גילי לוסטיג. על פי פרוטוקול הישיבה, הוחלט גם על מינוי "אחראי קורונה" בכל איגוד, שאחראי לוודא כי כל פעילות ספורטיביות מתבצעת בהתאם להגבלות והנחיות משרד הבריאות.

בישיבה נידונו שתי סוגיות נוספות שעשויות להיות קריטיות להתמודדות עם משבר הקורונה - הראשונה, מתן מעמד של עובדים חיוניים לספורטאים ההישגיים בישראל. מקורות אישרו ל"ספורט הארץ" כי הנושא כבר הועלה בשיחות בין משרד הבריאות למשרד הספורט. נושא שני הוא הפיכת מכון וינגייט או אתרים אחרים ל"אתרי אימון סגורים" וסטריליים. הדבר מחייב גם העברת בדיקת קורונה את כל הספורטאים או את אנשי הצוות הבאים איתם במגע.

בתוך כך, יו"ר איגוד הג’ודו משה פונטי פנה למשרד הבריאות ולמשרד הספורט עם תכנית לחזרת נבחרות הג’ודו האולימפיות לאימונים. בלב התכנית בניית נבחרות מחולקות ל"קפסולות" מבודדות, בדיקות תכופות, וחזרה לאימונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ