הוועד האולימפי הציג למשרד הבריאות תוכנית חזרה לשגרה של הספורט התחרותי

בפגישה שנערכה בין הצדדים שמע משרד הבריאות לראשונה את צרכיו של הספורט בישראל. במהלך השיחה הודגש כי יש לחזור באופן מיידי לפעילות

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משמאל: גילי לוסטיג ויעל ארד. הוצג מתווה מקצועי לניהול מתקני אימון סטריליים
משמאל: גילי לוסטיג ויעל ארד. הוצג מתווה מקצועי לניהול מתקני אימון סטרילייםצילום: באדיבות הוועד האו
איתמר קציר
איתמר קציר

צוות הפעולה המיוחד שהוקדם על ידי הוועד האולימפי בישראל, המייצג את כל גופי הספורט המקצועני בארץ, הציג בפני נציגי משרד הבריאות - דני דרייפוס וד"ר אפרת אפללו - את מתווה החזרה לשגרה שלו, על סמך הצרכים של הספורט התחרותי בישראל. אנשי הצוות, בראשות מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, הדגישו את חשיבות החזרה המיידית לפעילות ספורטיבית, שתיעשה על פי שלבים: קודם כל חזרה לשגרת אימונים של ספורטאי העלית ברמה הבינלאומית, אחריהם חזרה לפעילות של נבחרות בוגרות, ובשלב האחרון החזרת הספורט המקצועני באגודות. זו הפעם הראשונה שמשרד הבריאות שומע ישירות מראשי מערכות הספורט ההישגיות בישראל את צרכיו של הספורט הישראלי.

בשיחה עם משרד הבריאות הודגש כי כל יום שבו הספורטאים המקצוענים לא מתאמנים פוגע בהם, וכי יש לחזור באופן מיידי לפעילות. במהלך השיחה הדגיש צוות הפעולה המיוחד את צורכי השטח בפרקטיקה, נתן סקירה של מצב הספורט התחרותי בעולם, והוצג מתווה מקצועי לניהול מתקני אימון סטריליים, שנכתוב על ידי צוות המנהלים המדעיים והרפואיים של הוועד האולימפי בישראל. הפיכת מתקני האימונים לסטריליים היא תנאי הכרחי לחזרה לשגרה על מנת למנוע הדבקות בנגיף הקורונה.

על פי הודעת הוועד האולימפי בישראל, בשיחה הודגשה חשיבות יצירת תקן מיוחד לספורטאים ולמאמניהם כעובדים חיוניים וכן עלה לראשונה הצורך בהענקת את תו תקן (מקביל לתו הסגול), למרכזי אימונים שיעמדו בכללים המיוחדים, בהתאם להמלצות הרפואיות-מדעיות ולכללי משרד הבריאות בימי הקורונה.

צוות הפעולה כולל את גילי לוסטיג ויעל ארד נציגי הוועד האולימפי בישראל, ד"ר רון בולוטין, נציג הוועד הפראלימפי, אריק קפלן נציג ארגון אילת, ושלושה יושבי ראש איגודים: ד"ר יוני ירום - טניס, כנרת צדף - התעמלות, ורויטל כהן גלוסקא - כדור מים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ