משרד הבריאות אישר חזרה מיידית של הספורטאים ההישגיים לאימונים

לאחר לא מעט ביקורות שספג, משרד התרבות והספורט סיכם היום עם משרד הבריאות על חזרתם של הענפים האולימפיים, הלא אולימפיים, הפראלימפיים והספורט המוטורי לפעילות מיידית, תוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לינוי אשרם באליפות ישראל. תוכל לחזור ולהתאמן
לינוי אשרם באליפות ישראל. תוכל לחזור ולהתאמןצילום: אילן אסייג
איתמר קציר
איתמר קציר

אחרי לחץ רב וימים קדחתניים של דיונים מול משרד הבריאות, שעיקרם נערך ביממה האחרונה על מנת להביא לפתרון, הספורט ההישגי בישראל חוזר לפעילות: משרד התרבות והספורט סיכם היום (שישי) עם משרד הבריאות על חזרתם של הענפים האולימפיים, הלא אולימפיים (התאחדות איל"ת) והפראלימפיים לפעילות מיידית, תוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות. יחד איתם ישובו לפעילות גם ענפי הספורט המוטורי.

בהסכם המפורט, שפרטיו הגיעו לידי "ספורט הארץ", סוכם כי 350 ספורטאים הנחשבים ברמה בינלאומית יחזרו להתאמן בשלב הראשוני, עוד היום. החזרה לפעילות תיעשה על פי מספר תנאים: ההגעה למקומות אימון תיעשה ברכבים פרטיים בלבד; הגדרת קפסולות קבועות - קבוצות של עד עשרה אנשים כולל מאמן וצוות מקצועי, תוך שמירה על גודל קפסולה קטן ככל הניתן, גם אם הקבוצה הכללית גדולה יותר; באחריות הקבוצה לספק ציוד מגן מתאים; שמירה על היגיינה אישית, שטיפת ידיים ושימוש במסיכה; הקפדה על מרחק שני מטרים אחד מהשני; בכל פעילות המתבצעת בזוגות יש לשמור על זוג קבוע.

בנוסף צוין כי במידה שאחד מחברי הקפסולה נמצא עם חום של 38 מעלות ומעלה, עליו לעבור מיידית בדיקה לזיהוי קורונה, ובמידה שחלה - כל חברי הקפסולה צריכים להיכנס לבידוד בן 14 יום. אסור לחברי קפסולות שונות לבוא במגע, גם אם הם חברים באותה נבחרת.

"אני שמחה שהצלחנו להקדים את מועד חזרתם של ספורטאי ההישג של ישראל", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. בימים האחרונים ספג משרדה ביקורת קשה על כך שרק הכדורגל הוחזר לפעילות, בעוד הספורטאיים ההישגיים בכל שאר הענפים האחרים נפגעים מחוסר האימונים, שהיה אמור להימשך עד לאחר יום העצמאות - שבוע מהיום. "אני פועלת מול משרד הבריאות והממשלה להרחיב את מעגל הספורטאים שיחזרו למעגל הפעילות באופן הדרגתי על פי תוכנית מפורטת שהוכנה על ידי משרד הספורט, שמתואמת עם הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות והיא כוללת תכנית עבודה פרטנית לכל ענף וענף", הוסיפה רגב.

הוועד האולימפי הקים צוות פעולה מיוחד המאגד את כל איגודי וגופי הספורט ההישגי בישראל, שהניח בפני משרד הבריאות מתווה מסודר להשבת הספורט התחרותי בישראלץ. על פי התכנית, כל איגוד ימנה אחראי מיוחד לנושא הקורונה בארגונו, ובשאיפה יימצא מתקן סטרילי ומבודד לכל פעילות ספורטיבית נדרשת. הספורטאים ומאמניהם אמורים לקבל תקן מיוחד שיאפשר להם לנוע בחופשיות ולהתאמן, תוך שמירה על מרחק של שני מטרים וללא מגע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ