איגוד השחייה נגד משרד הבריאות: "ההחלטה לא לאשר לנו לחזור לאימונים הזויה"

ענף השחייה הוחרג מההסכם המתיר ל-27 ענפי ספורט לחזור לאימונים מאורגנים, בשל החשש מהצפה של הציבור את בריכות השחייה. "אני קורא לראשי משרד הבריאות - שנו את החלטתכם מיידית, כי משמעותה היא מכת מוות לענף שלנו", מסר יו"ר האיגוד

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנסטסיה גורבנקו. ספורטאי העלית חזרו, אך האגודות לא מקבלות אישור
אנסטסיה גורבנקו. ספורטאי העלית חזרו, אך האגודות לא מקבלות אישורצילום: אילן אסייג
איתמר קציר
איתמר קציר

איגוד השחייה זועם על משרד הבריאות, שהחריג את הענף מרשימת הענפים שמורשים לחזור לאימונים. על אף שההסכם בין משרדי הבריאות והספורט עדיין לא אושר באופן סופי, בכל מקרה לא ייכלל ענף השחייה בין 27 הענפים שפעילותם תאושר. על פי הודעת איגוד השחייה, "ברגע האחרון החליטו להותיר את השחייה בחוץ ולהשאיר אלפי שחיינים ללא פתרון ומענה".

יו"ר האיגוד סימון דוידסון מסר: "מדובר בהחלטה הזויה של משרד הבריאות. אחרי שמשרד הספורט כבר המליץ על החזרת ענף השחייה, החליטו במשרד הבריאות דווקא אותנו להשאיר בחוץ. אני קורא לפרופ' איתמר גרוטו וכל מקבלי ההחלטות במשרד - שנו את החלטתכם מיידית, כי המשמעות שלה היא מכת מוות לספורט שלנו".

סימון דוידסון (משמאל). "מכה אנושה לדור העתיד"צילום: אוליבייה פיטוסי

על פי איגוד השחייה, משרד הבריאות לא אישר את החזרה לפעילות מהחשש שהציבור הרחב יגיע בהמוניו לבריכות. על כן, דורש דוידסון לפתוח את הבריכות לשימוש ספורטאים בלבד. "כמו שלא פותחים מגרש כדורגל לשימוש הציבור, אלא לשימוש הספורטאים, כך יש לעשות גם בשחייה. אין להחריג ענף אחד מהאחרים, על אחת כמה וכמה כשהבריכה המלאה בכלור היא המקום המוגן ביותר מהקורונה, ועל פי מחקרים הסיכון בהדבקה בתוך בריכה הוא קטן יותר מכל מקום אחר. אנחנו יודעים להישמע לכל הוראות משרד הבריאות, הן לגבי הריחוק של שני מטרים והן לגבי סטריליזציה, תנו לנו לעשות זאת.

"כל יום שעובר על השחיינים ללא אימונים הוא מכה אנושה לספורט", הוסיף דוידסון, "אולי הספורטאים האולימפיים יכולים כרגע להתאמן במסגרת מצומצמת במכון וינגייט, אך מי שאמורים להיות הספורטאים האולימפיים הבאים נמצאים באגודות, והם יושבים בבית. בלעדיהם, לספורט שלנו אין עתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ