בגין "התעללות מילולית": מאמנת התעמלות בנבחרת ארה"ב הושעתה לשמונה שנים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לורי הרננדס, בכירת המתעמלות תחת הייני. גם היא בין המתלוננות
לורי הרננדס, בכירת המתעמלות תחת הייני. גם היא בין המתלוננותצילום: Teresa Crawford/אי־פי
ספורט הארץ

מגי הייני, מאמנת בנבחרת ארה"ב בהתעמלות, הושעתה לשמונה שנים מפעילות בענף בגין האשמות ב"התעללות מילולית" כלפי המתעמלים והמתעמלות שהדריכה בשנים האחרונות - כך הודיע איגוד ההתעמלות האמריקאי לאחר שימוע שנערך להייני.

ההאשמות כלפי הייני, בין היתר כי הכריחה מתעמלים להתאמן למרות שהיו פצועים, הוגשו לאיגוד בתוספת עדויות מפי עדי ראייה ומסמכים שמבססים אותן. הייני בת ה-42, בעלת מכון אימון בניו ג'רזי, הדריכה לאורך השנים מאות מתעמלים ומתעמלות, בהם ריילי מקאסקר, שזכתה עם נבחרת ארה"ב באליפות העולם ב-2018. גם לורי הרננדס, שזכתה במדליית זהב עם ארה"ב באולימפיאדת ריו, התאמנה בהדרכתה ואף התלוננה נגדה.

הייני, שצפויה לערער על העונש, תושעה מכל פעילות בענף לאחר כארבע שנים במהלכן נבחנו התלונות של עשרות מחניכיה. כמה מהתלונות היו מצד הורים לילדות בנות 10, שנטען כי הייני גערה בהן ואסרה עליהן לספר על המתרחש באימונים. מלבד זאת, נטען, הייני נטפלה למשקל גופן של המתעמלות שלה וכינתה אותן בשמות גנאי.

כשלוש שנים מאז הרשעתו של לארי נסאר, רופא הנבחרת שהורשע בהטרדה מינית של מאות מתמלות ונכלא למאסר מקסימלי של 40 עד 175 שנה, נבחרת ארה"ב בהתעמלות נמצאת תחת העין הבוחנת של המדינה כולה לאחר הטענות כי בכירים באיגד ההתעמלות ידעו על מעשיו של נסאר ולא פעלו על מנת למנוע זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ