במרחק 8,000 קילומטרים אחד מהשני, האלוף האולימפי ושיאן העולם התחרו בקפיצה במוט

איגוד האתלטיקה הפגיש שלושה קופצים במוט לאתגר מיוחד שמתאים להוראות הריחוק החברתי. ארמנדו דופלנטיס, רנו לאבילני וסם קנדריקס התחרו כדי לקבוע מי יעבור הכי הרבה פעמים רף של חמישה מטרים. זה נגמר בשוויון בין השוודי הצעיר לצרפתי

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אתגר הקפיצה במוט של איגוד האתלטיקה העולמי. דופלנטיס ולאבילני סיימו בשוויון
אתגר הקפיצה במוט של איגוד האתלטיקה העולמי. דופלנטיס ולאבילני סיימו בשוויוןצילום: HANDOUT/רויטרס
ספורט הארץ

זה לא היה גמר אולימפי מול 80,000 צופים נלהבים, זו אפילו לא היתה תחרות רגילה, אבל חובבי האתלטיקה שצמאים לחזרת התחרויות זכו אתמול (ראשון) לקצת אבק כוכבים היישר מחצרות הבתים של שלושה מקופצי המוט הטובים ביותר בעולם.

באיגוד האתלטיקה העולמית יזמו את התחרות שהפגישה בין זוכה מדליית הזהב בלונדון, רנו לאבילני; מחזיק השיא העולמי הטרי, ארמנדו דופלנטיס; ואלוף העולם המכהן, סם קנדריקס, כדי לראות מי יכול לעבור הכי הרבה פעמים רף של חמישה המטרים בחצי שעה.

בסיום, נקבע תיקו בין לאבילני לדופלנטיס שהתחרו במרחק 8,000 קילומטרים אחד מהשני. דופלנטיס שהה בלאפייט לואיזיאנה בזמן שלאבילני התחרה מחצר ביתו בקלרמונט שבצרפת. קנדרקיס היה קצת קרוב יותר לדופלנטיס, הוא ניסה לעמוד באתגר באוקספורד שבמיסיסיפי.

דופלנטיס נטל במהרה את ההובלה אבל לאבילני הצליח להדביק את הקצב בסיום שלושים הדקות שהוקצו - הצרפתי והשוודי עברו את הרף 36 פעמים, קנדרקיס עשה זאת רק 26 פעמים. "אני גמור, אני לא רוצה לקחת יותר סיכונים. אני אחלוק את הזהב עם מונדו", אמר לאבילני בסיום, "התגעגעתי להרגשה של התחרות. זה מטורף אבל אפילו כמדובר בחצר שלי, היתה לי את אותה תחושה שאני מקבל באליפויות גדולות. זה היה מאוד מלהיב ואני שמח שלקחתי חלק בתחרות הזו. אני לא הולך לעשות את זה כל שבוע, אבל אני אשמח לעשות זאת פעם בשנה".

דופלנטיס, שיאן העולם שקבע תוצאה של 6.18 בתחילת השנה, רצה להמשיך לשלוש דקות נוספות לשובר שוויון אבל הסתפק בניצחון משותף עם הצרפתי. "זה היה ממש כיף להיות בחוץ, להתחרות מול החבר'ה האלה", הוא אמר, "התגעגעתי לתחרויות. לא חשבתי שזה ייגמר בתיקו, אבל זה הספורט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ