חוזרים לכושר: משרד הבריאות והספורט סיכמו על החזרת הספורט העממי לפעילות

משרד הספורט הודיע כי השרה רגב הגיעה לסיכום עם ראשי משרד הבריאות על החזרת חדרי הכושר לפעילות. כל איגוד או אגודה שירצו לחזור להתאמן במתקן אימונים ספציפי, יידרש לעמוד בתקן התו הסגול של הוועד האולימפי בישראל

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדרי הכושר יחזרו לפעילות מיידית
חדרי הכושר יחזרו לפעילות מיידיתצילום: ללא קרדיט
איתמר קציר
איתמר קציר

הליגות המקצועניות עדיין לא חוזרות אבל בשורה טובה לאזרחים העוסקים בספורט. בשיחה שקיימה היום (שני) שרת התרבות והספורט, מירי רגב ומנכ"ל משרדה, יוסי שרעבי עם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב ואיתמר גרוטו, קיבל משרד הבריאות את עמדת השרה רגב לפיה פעילות חדרי הסטודיו ופעילות המועדונים יאושרו במיידי.

עוד סוכם כי הפעילות בחדרי הכושר, פעילות השחייה של האגודות ובריכות השחייה הטיפוליות ופעילות הספורט הימי לכלל חובבי הספורט הימי, הדיג והגלישה ללא שהיה על החוף תאושר במסגרת התקנות לשעת חירום שיובאו היום בפני הממשלה ותחת הנחיות משרד הבריאות.

"אני שמחה שהבאנו בשורה גדולה לכל הספורטאים התחרותים והעממים", אמרה שרת הספורט, "פתיחת חדרי הכושר, חדרי הסטודיו, הפעילות הימית ופעילות מועדוני הספורט לכלל הגילאים, מחזירים את עולם הספורט לשגרה ולפעילות אחרי תקופה ארוכה. אני בטוחה שכבר בימים הקרובים נראה את הציבור הישראלי מגיע להתאמן וחוזר לפעילות ספורט פעילה ובריאה תחת ההנחיות של משרד הבריאות".

הוועד האולימפי בישראל השיק טופס מקוון שנועד לאפשר למתקני ספורט שעומדים בתקן התו הסגול של משרד הבריאות, לחזור לפעילות מלאה. כל איגוד או אגודה שירצו לחזור להתאמן במתקן אימונים ספציפי, כמו גם כל מתקן שמנהליו ירצו לאשר אותו לשימוש, יידרשו למלא את הטופס, כשמשרד התרבות והספורט יפקח על תוכן הבקשות.

על פי הוועד האולימפי, משעות הבוקר הוזנו באמצעות הטופס המיוחד מאות מתקני ספורט ברחבי הארץ המבקשים אישור לקיים פעילויות ספורטיביות בהתאם לתנאי התו הסגול. לדבריהם, הטופס החדשני מקצר תהליכים בחזרה לשגרה בספורט, ויאפשר ליותר קבוצות ומעודני ספורט לחזור להתאמן בהקדם.

ללא אלופה: איגוד הכדוריד יודיע על סיום הליגות הבכירות

איגוד הכדוריד צפוי להודיע על סיום הליגות הבכירות לגברים ולנשים, מבלי להכריז על אלופה ובלי ירידות ליגה. הוועדה המקצועית של האיגוד הגישה לראשי האיגוד את המלצותיה, ביניהן גם סיום מפעל גביע המדינה ללא הכרעה.

כמו כל שאר הליגות וענפי הספורט, גם הכדוריד הושבת בחודש מארס בגלל מגיפת הקורונה. על פי המלצות הוועדה המקצועית, הקבוצות שדורגו במקום הראשון בליגות המשנה לגברים ולנשים עם הפסקת הפעילות, יעלו בשנה הבאה לליגה הבכירה. ליגת העל לגברים תכלול 13 קבוצות.

על אף שראשי הקבוצות תמכו בתחילה ברעיון לקיים את העונה הבאה ללא שחקנים זרים כדי לעמוד בפגיעה הכלכלית של המשבר, המליצה הוועדה לא לערוך בעונה הבאה שינוי במספר הזרים, שעומד כעת על שלושה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ