המאבק על הכרטיס האולימפי עשוי להיפתח, אך הנבחרת מפורקת והמאמנת עזבה

נבחרת גלישת הרוח לנשים מפוצלת וכל גולשת מתאמנת בנפרד, מה שהוביל לעזיבת המאמנת לי קורזיץ. באיגוד מנסים לאחד את הנבחרת מחדש ומעוניינים להביא את הגולשות הבכירות, נוי דריהן וקטי ספיצ'קוב, בכושר שיא לטוקיו 2021

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיצ'קוב (מימין) זוכה במדלית ארד בתחרות הקדם אולימפית
ספיצ'קוב (מימין) זוכה במדלית ארד בתחרות הקדם אולימפיתצילום: איגוד השייט
איתמר קציר
איתמר קציר

בעוד הספורט ההישגי חוגג את החזרה לשגרה - תחת מגבלות משרד הבריאות, כמובן - נבחרת אולימפית אחת עדיין לא חזרה לעבוד כרגיל: נבחרת גלישת הרוח לנשים, שם נדמה שאף פעם אין עסקים כרגיל. בעוד נבחרת הגברים חזרה להתאמן במאוחד בשדות ים, ארבע הגולשות בנבחרת הנשים מפוזרות ומתאמנות בנפרד - נוגה גלר במועדון הבית שלה, בני הרצליה, ולעתים גם בשדות ים עם נבחרת הגברים, מאיה מוריס בשדות ים, ונוי דריהן וקטי ספיצ'קוב - היריבות המרות - מתאמנות שתיהן באילת.

הסיבה המרכזית שבגינה הנבחרת מפוצלת כעת, היא שפעם נוספת היא נותרה ללא צוות אימון. לי קורזיץ, שהגיעה במקומו של פייר לוקה - המאמן שפוטר בעקבות הרומן עם ספיצ'קוב - כבר עזבה פעם אחת את משרת מאמנת הנבחרת, אבל שוכנעה להישאר לקראת אליפות העולם בינואר האחרון. לצוות נוסף גם ערן סלע. כעת, קורזיץ עוזבת שוב - אם לא כל הגולשות נמצאות בתוך הנבחרת, היא, לדבריה, לא תוכל להיות המאמנת.

קורזיץ. תהיה מוכנה להישאר באיגוד אם כל הגולשות יהיו בנבחרתצילום: REUTERS

עוד לא ברור האם ניתן יהיה לאחד את נבחרת הנשים, אך באיגוד השיט ייצטרכו למצוא פיתרונות. אחת ההצעות שנשקלות היא לאחד את נבחרות הגברים והנשים תחת ניהולו של גור שטיינברג, כשלי קורזיץ ושחף אמיר משמשים כעוזרים. במתווה הזה, קורזיץ תהיה מוכנה להישאר באיגוד - במידה שכל הגולשות, כולל ספיצ'קוב, יהיו חלק מהנבחרת. באיגוד השיט אמרו כי הם בוחנים "מספר אופציות לאיוש עמדת האימון בנבחרת הנשים".

דחיית האולימפיאדה בשנה צפויה לפתוח מחדש את הקרב על הכרטיס האולימפי, ובמצב כזה ראשי האיגוד לא יוכלו להרשות לעצמם לפרק את הנבחרת. כרגע, דריהן מורי וגלר מוכנות לשבת לשיחה עם ספיצ'קוב ואולי אף לאחד את הנבחרת, אך האחרונה הגיבה כי לא שמעה על כוונה ליוזמה הזו, "אתה הראשון שמודיע לי על זה שיש שיחות גישור". בסביבתן של גולשות הנבחרת הדגישו כי הן מעוניינות בשיחות גישור כדי לחזור כמה שיותר מהר לפעילות הנבחרת. הן, לדבריהן, מוכנות להתאמן לצידה של ספיצ'קוב בנבחרת. בנוסף, כדי לנסות ולגבש מתווה עבודה לשנה הקרובה, ראשי האיגוד עורכים פגישות עם הגולשות הבכירות, נוי דריהן וקטי ספיצ'קוב.

דריהן (משמאל) וספיצ'קוב. עשויות למצוא עצמן שוב בתחרותצילום: איגוד השייט

באיגוד השיט רמזו כי הקרב על הכרטיס האולימפי אכן ייפתח מחדש. "במהלך החודש הקרוב ייצא לדרך מתווה העבודה החדש לקראת טוקיו 2021, כשהמטרה העיקרית היא להביא את שתי הגולשות הבכירות לכושר שיא בתחרויות העונה הקרובה, כשזו תיפתח לאחר סיום משבר הקורונה העולמי", נמסר מאיגוד השיט בתגובה לפניית "ספורט הארץ". בתחילת השבוע הציע מאמן נבחרת הגברים, גור שטיינברג, מתווה מעודכן לקביעת הנציג הישראלי למשחקים, במסגרתו יתווספו לבחינת הקריטריון שתי תחרויות מטרה חשובות ב-2021 - אליפות אירופה, ותחרות מטרה שעדיין לא נקבעה בחודש מארס.

"ספורטאיות נבחרת הגלישה חזרו לאימונים במסגרת המועדונים, כרגע, תוך שהן מקבלות מעטפת מקצועית ורפואית מלאה מאיגוד השייט והיחידה לספורט הישגי", הגיבו באיגוד השיט על הפנייה של "ספורט הארץ", "אנו גאים על כך שהצלחנו להביא שתי גולשות, קטי ספיצ'קוב ונוי דריהן, לסגל הזהב האולימפי ערב משחקי טוקיו 2020, שנדחו לצערנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ