קברניטי הספורט בירכו את השר החדש והזכירו: "זו שעתו הקשה של הספורט"

לאחר השבעת הממשלה והשרים נשלחו ברכות ואיחולי הצלחה לח"כ חילי טרופר, שיכהן כשר התרבות והספורט. "הספורט הישראלי, בדומה למדינה, נמצא בצומת דרכים", כתבו בהתאחדות איל"ת

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חילי טרופר, שר הספורט החדש
חילי טרופר, שר הספורט החדש עומד בפני אתגרים רביםצילום: ינאי יחיאל
ספורט הארץ

אחרי השבעת הממשלה ושריה היום (ראשון), בעולם הספורט בישראל לא שכחו לברך ולהעביר מסרים לשר התרבות והספורט הנכנס חילי טרופר, שנכנס לתפקידו בתקופה מאתגרת מאוד.

"אנחנו מברכים את ח"כ טרופר על מינויו לתפקיד שר התרבות והספורט של מדינת ישראל", הקדים לברך יו"ר מינהלת הליגות המקצועניות בכדורגל, ארז כלפון, "אנו בטוחים שבשעה הקשה ביותר שידע הספורט הישראלי מימיו, השר יתגייס ויסייע ככל שביכולתו לקבוצות הכדורגל על מנת שיוכלו לצלוח משבר כלכלי זה. אנחנו יודעים שחיליק אוהב ואוהד כדורגל וכדורסל. הצלחתו הצלחתנו".

במינהלת הכדורסל העבירו מסר כבר בסוף השבוע שעבר ולאחר הפרסום על מינויו הצפוי של טרופר לתפקיד. מלבד הברכות ואיחולי ההצלחה, במינהלת ביקשו להבהיר את חומרת מצב הכדורסל והספורט: "מאחלים הצלחה לח"כ טרופר בזמנים לא פשוטים אחרי משבר הקורונה שפגעה בענף הספורט בכלל ובכדורסל בפרט. אנו מקווים כי חילי טרופר, כשר הספורט, יפעל לגיוס כספי הפיצוי ממשרד האוצר לקבוצות שנפגעו אנושות בזמן משבר הקורונה, יפעל לגיוס תקציבים נוספים, ידאג לבניית היכלים חדשים וגדולים בארץ ויפעל יחד איתנו למיגור האלימות בספורט". במינהלת חתמו בכך שכבר נקבעה פגישה בין שר הספורט ליו"ר המינהלת שמואל פרנקל.

שמואל פרנקל. ייפגש עם השר בקרובצילום: עודד קרני / באדיבו

גם יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון בירך ולא שכח להיפרד מהשרה היוצאת מירי רגב: "אני רוצה לברך את שר התרבות והספורט החדש חילי טרופר. מההיכרות הקצרה שלי איתו, אני בטוח שהוא יפעל ללא לאות כדי לשפר את הספורט הישראלי, שזקוק בימים אלו למי שיילחם עבורו גם בשולחן הממשלה. ברכות מגיעות גם לח"כ רם שפע, שמונה ליו"ר ועדת החינוך ומבין כנראה יותר מכל חברי הכנסת מה המשמעות של שחייה. תודה לשרה רגב על העבודה המשותפת ונשמח להמשיך לראות אותה בבריכות השחייה גם בהמשך".

בהתאחדות איל"ת (ההתאחדות הישראלית לספורט תחרותי שאינו אולימפי) הצטרפו לברכות ולא שכחו להזכיר את האתגר המצפה לטרופר: "חילי טרופר ברכות על מינוייך לתפקיד שר התרבות והספורט. אין ספק שהספורט הישראלי בדומה למדינת ישראל נמצא בצומת דרכים ולאחר משבר - דבר שהופך את תפקידך להרבה יותר קשה ומאתגר. אנו מזמינים אותך לבוא ולהכיר את הענפים המיוחדים שלנו יחד עם האלופים שלנו. נתראה בבירמינגהם 2022!".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ