ענק: פדרר ניצח את צ'יליץ' וזכה בווימבלדון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פדרר אחרי הזכייה בווימבלדון
פדרר חוגג את הזכייה. בלי לשמוט מערכה בטורנירצילום: ADRIAN DENNIS/אי־אף־פי
עדכונים

מערכה שלישית

צ'יליץ' שוב נעזר באנשי הצוות הרפואי שמורחים משחות על כף רגלו וגם נותנים לו גלולה, כנראה לשיכוך כאבים. זה עוזר לו כנראה, שכן הוא חוזר לניצחון די קל במשחקון הראשון של המערכה השלישית.

במשחקון הבא פדרר נעזר בהגשות טובות ועם אס - הרביעי במשחק - הוא משווה את התוצאה ל-1-1.

במשחקון השלישי צ'יליץ' נקלע לבעיה כשפדרר מוביל עליו 0-30. עלייה מוצלחת לרשת מחזירה אותו לעניינים. עוד ראלי מוצלח מעלה אותו ליתרון 30-40. פדרר משווה והשניים מנהלים מאבק קשה - בידיעה ששבירה כאן של פדרר עשויה לגמור את הסיפור.

בסופו של דבר צ'יליץ' מצליח לגבור על השווייצי ולנצח במשחקון. הקץ נדחה - ואולי זו תחילתו של מהפך?

התשובה היא לא. במשחקון הרביעי פדרר מוביל 0-40, צ'יליץ' חוזר נהדר ונראה טוב אך אס של פדרר מנצח עבורו את המשחקון. גם במשחקונים הבאים שני השחקנים שומרים על ההגשה, ואנחנו ב-3-3.

הנה הגיע הרגע: פדרר שובר את המשחקון השביעי, וזה 3-4 לשווייצי. אבל דווקא ברגע הזה, כשנראה שהמשחק עומד להגיע לסיום - מתחילות טיפות ראשונות של גשם. האם מה שייתן את המנוחה הכל כך נחוצה לצ'יליץ'?

עד שהגשם יגיע, פדרר שומר על ההגשות ועולה ל-3-5. השניים עולים למשחקון התשיעי, שיכול להיות האחרון.

צ'יליץ' משתמש בהגשות הנהדרות שלו כדי להפעיל לחץ על פדרר ולעלות ל-0-40. ההגשות שלו הן גם מה שעומד לו לרועץ - שגיאה כפולה מעניקה נקודה לפדרר. אבל את הגשה הבאה השווייצי כבר לא מצליח להחזיר, וזה 4-5 לפדרר.

בנקודה הראשונה במשחקון העשירי פדרר נכנע ללחץ, אבל הגשה טובה שלו משווה ל-15-15. גם את הנקודה הבאה הוא לוקח והוא רחוק שתי נקודות מהגביע.

עוד הגשה טובה, החזרה רעה של צ'יליץ', וזו נקודת משחק. צ'יליץ' מצליח להקטין ל-30-40.

והנה זה קורה: אייס בהגשה השנייה מעניקה לפדרר את המערכה, את המשחק ואת הטורניר. פדרר זוכה בווימבלדון בלי להפסיד אף מערכה: תואר מייג'ור 19 לשווייצי ותואר שמיני בווימבלדון, בכך הוא עובר את סמפראס. 

מערכה שנייה

פדרר מנצח בקלות במערכון הראשון, שובר את צ'יליץ' בשני ולוקח גם את השלישי בקלילות. פדרר טוב הרבה יותר עד כה: ביצע רק 5 שגיאות לא מחויבות לעומת 14 של צ'יליץ'.

אחרי המשחקון השלישי צ'יליץ' מזמין אליו את הטריינר ופורץ בבכי עז; לא ברור אם הוא סובל מבעיה פיזית או ממשבר מנטלי. נראה שהוא עשוי לפרוש אך הוא חוזר לשחק.

צ'יליץ' פורץ בבכי על הכסא בגמר ווימבלדון האחרון נגד פדררצילום: TOBY MELVILLE/רויטרס

נראה שההתפרקות עשתה רק טוב לקרואטי, שבמשחקון הבא מצליח לנצח, עם הרבה תמיכה מהקהל. במשחקון הבא פדרר מנצח, וזה כבר 1-4 לשווייצי.

עושה רושם שהבכי של צ'יליץ' עזר לו למשחקון אחד בלבד. עכשיו הוא כבר נראה לא ממוקד, לעומת פדרר שמשחק נפלא, שובר את הקרואטי ועולה ל-1-5.

פדרר אכן עושה זאת בקלות, מנצח על האפס במשחקון השביעי ו-1-6 במערכה השנייה. 0-2 לשווייצי. אחרי סיום המערכה, צ'יליץ' שוב מקבל סיוע מאנשי הצוות הרפואי.

מערכה ראשונה

המשחק יוצא לדרך. לפדרר מאזן 3-7 בגמרים בווימבלדון ואם יזכה גם הפעם הוא יחלוף על פני פיט סמפראס במספר הזכיות בטורניר, ויגיע ל-19 זכיות בגראנד סלאם. לצ'יליץ' זהו גמר ווימבלדון ראשון והוא חולם לשחזר את הישגו של קרואטי אחר, גוראן איווניסביץ', להניף את הגביע בלונדון. המאזן בין השניים הוא 1-6 לפדרר. ניצחונו היחיד של הקרואטי על השווייצי הושג באליפות ארה"ב הפתוחה 2014 בדרכו לזכייה בתואר.

שני הטניסאים פתחו בצורה מהוססת אך הצליחו לשמור על חבטות ההגשה. צ'יליץ' משחק אגרסיבי מאוד מהקו האחורי ומתבסס על הגשות אימתניות של יותר מ-200 קמ"ש. פדרר ביצע שתי שגיאות כפולות ונקלע לאפשרות שבירה במשחקון רביעי, אך הציל אותה וניצח לבסוף את המשחקון.

אובדן ריכוז ושש נקודות רצופות של פדרר העניקו לשווייצי שלוש אפשרויות שבירה במשחקון החמישי. צ'יליץ' הציל שתיים אך נכנע לבסוף - 2-3 לפדרר. 42% בלבד לצ'יליץ בהגשה הראשונה מול 63% לפדרר. במשחקון השישי המשיך השווייצי את המומנטום וניצח על האפס. צ'יליץ' שיפר את ההגשה (עדיין ללא אסים), אך פדרר הרים את רמתו מאוד ושגיאה כפולה העניקה לשווייצי את המערכה הראשונה בתוך 36 דקות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ