הערעור נדחה: האתלטים הרוסים לא ישתתפו באולימפיאדת ריו

בית הדין הגבוה בשווייץ דחה את הערעור שהגישו 68 אתלטים רוסים ואיגוד האתלטיקה הרוסי. בסוף השבוע יחליט הוועד האולימפי הבינלאומי אם להשעות את רוסיה באופן גורף מההשתתפות במשחקי ריו

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דגל רוסיה על רקע הסמל האולימפי
לאור העדויות החותכות על שימוש בסמים, החליט בית הדין לדחות את הערעורצילום: David J. Phillip/אי־פי
עוזי דן
עוזי דן

בית הדין הגבוה לספורט בשווייץ, הקא"ס, דחה היום (חמישי) את ערעור האתלטים הרוסיים ואיגוד האתלטיקה הרוסי על החרם שהוטל על השתתפותם במשחקים האולימפיים בריו, והם לא יוכלו להשתתף בהם.

האיגוד הרוסי ו־68 אתלטים רוסים שהיו אמורים להשתתף במשחקים, עירערו על ההחלטה של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית להשעות את רוסיה מתחרויות אתלטיקה, כולל באולימפיאדה, בעקבות העדויות החותכות על שימוש בסמים. לאחר שנשמעו עדויות כל הצדדים, כולל של ספורטאים שנחשבים לנקיים, החליט בית הדין לדחות את הערעור ולהשאיר את עונש ההחרמה בתוקף.

זהו סוף פסוק למאמצי האתלטים הרוסים, וייתכן גם כי שום ספורטאי רוסי לא ישתתף במשחקים. בסוף השבוע צפוי הוועד האולימפי הבינלאומי להחליט אם להשעות את רוסיה באופן גורף מההשתתפות באולימפיאדה, על רקע דו"ח חמור נוסף על המדיניות הממשלתית שלה לאפשר שימוש גורף בסמים ובחומרים אסורים אצל מגוון ספורטאים גדול במגוון ענפים.

ויטלי מוטקו, שר הספורט הרוסי, הגיב ואמר כי "ההחלטה לא רק שגויה מבחינה משפטית אלא גם מוטה מבחינה פוליטית". מוטקו חזר על המנטרה שלו כאילו המערב רודף את רוסיה ומשתמש בספורט כאמצעי. סבסטיאן קו, נשיא התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, אמר כי הוא מרוצה מההחלטה אבל ש"זה לא יום להצהרות ניצחון. לא הגעתי לתפקיד כדי למנוע מאתלטים להתחרות אבל הרוסים צריכים לנקות את עצמם כדי לחזור להתחרות".

למרות ההחלטה, התאחדות האתלטיקה הבינלאומית תתיר לאתלטים רוסים שייבדקו מחוץ לארצם ויתחרו כנייטרלים ולא כמייצגים את רוסיה, להשתתף בתחרויות. נכון לעכשיו יהיו ככל הנראה שתיים כאלו — רצת ה-800 מטר יוליה סטפאנובה והקופצת לרוחק דאריה קלישינה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ