ברגע האחרון: נבחרת השליחות הישראלית בשחייה צפויה להשתתף במשחקי ריו

ערעורו של איגוד השחייה על השתתפות בלארוס במשחה השליחות 100X4 חתירה/חופשי באולימפיאדה התקבל, וישראל קיבלה את הכרטיס במקומה. אם הוועד האולימפי הישראלי יאשר, קרן זיבנר תצטרף לחברותיה בנבחרת ותיסע לברזיל

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן זיבנר
קרן זיבנר. "אני לא יודעת איך לעכל את זה"צילום: עמוד הפייסבוק של איגוד השחיה בישראל

ערנות ובקיאות בנבכי הביורוקרטיה הובילה היום (שישי) לכך שנבחרת השליחות הישראלית ב-4x100 חתירה/חופשי צפויה להשתתף ברגע האחרון במשחקי ריו.

איגוד השחייה הישראלי גילה כי נבחרת בלארוס, שהקדימה את ישראל, לא עומדת בקריטריון ההשתתפות שקובע כי מתוך ארבע השליחות, חובה שיהיו שתי שחייניות שעברו קריטריון a של אחד המשחים, ושתיים שקבעו קריטריון b במשחה 100 חתירה.

יו"ר איגוד השחייה הטרי, סימון דוידסון, בדק את העניין וכך התברר לו שנבחרת בלארוס - שקיבלה את אחד מ-16 הכרטיסים לתחרות השליחות בריו והקדימה את ישראל - אינה עומדת בקריטריון. איגוד השחייה הישראלי הגיש ערעור לפינ"א (התאחדות השחייה העולמית), שאישרה את השתתפות נבחרת השליחות שלנו באולימפיאדה. כעת ממתינים באיגוד השחייה לאישור סופי של הוועד האולימפי הישראלי.

אם המהלך יושלם, תהפוך קרן זיבנר לספורטאית ה-48 במשלחת ישראל לריו. שלוש הנציגות האחרות בנבחרת השליחות - זוהר שיקלר, אנדי מורז ועמית עברי - כבר נכללות ממילא במשלחת, משום שהשיגו קריטריון A במשחים האישיים.

"זו בשורה משמחת כל כך, ואני לא יודעת איך לעכל את זה", סיפרה זיבנר בת ה-26, "אני מאוד מקווה שזה יאושר סופית. פשוט הגשמת חלום מדהים". עבור זיבנר, שרק מאית בודדת הפרידה בינה לבין הזמנה מפינ"א לריו במשחה ל-200 פרפר, תהיה זו הופעת בכורה באולימפיאדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ