לדקי שברה שיא עולם, פלפס והוסו הסתפקו בכסף

4 משחי גמר התקיימו הלילה בבריכה האולימפית בריו, כאשר מעל כולן בלטה מלכת הבריכה, קייטי לדקי, כשגילחה כמעט שתי שניות משיא העולם ב-800 מ' חופשי. האמריקאי וההונגרייה סיימו במקום השני במשחים שלהם

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קייטי לדקי
קייטי לדקי חורכת את הבריכה האולימפית בריו, בדרך לשיא עולם נפלא, הלילהצילום: STEFAN WERMUTH/רויטרס

רגע לפני שתחרויות השחייה בבריכה האולימפית בריו 2016 מסתיימות, קיבלנו הלילה (בין שישי לשבת) ארבעה משחי גמר נפלאים, בסיומם נשבר שיא עולם מדהים נוסף, ומייקל פלפס הוכיח שהוא אנושי. קטינקה הוסו פספסה הזדמנות לזהב רביעי במשחקים.

800 מ' חופשי, נשים
קייטי לדקי הוכיחה שוב שהיא מלכת הבריכה הבלתי מעורערת, כשקבעה שיא עולם אדיר, 8:04.79 דק', כשהיא שוברת את השיא הקודם בכמעט 2 שניות. השחיינית האמריקאית הפגינה דומיננטיות ועליונות מרשימה, כשחרכה את המים, והקדימה את השנייה, ג'סמין קרלין הבריטית, ביותר מ-12 שניות (8:16.17 דק'). היתה זו מדליית הזהב הרביעית של לדקי בריו, והחמישית בסך הכל (זכתה גם במדליית כסף). בוגלרקה קפש ההונגרייה סיימה שלישית בזמן של 8:16.37 ד'.

מה? שלושה סיימו במקום השני?צילום: Lee Jin-man/אי־פי

100 מ' פרפר, גברים
שני דברים מדהימים התרחשו במשחה הזה. האחד, מייקל פלפס הוכיח שהוא אנושי והסתפק במקום שני בלבד ומדליית כסף, אחרי שכבר זכה ב-4 מדליות זהב בריו 2016. השני, שלושה שחיינים סיימו יחדיו במקום השני, בזמן זהה, חלקו את מדליית הכסף וקבעו שמדליית הארד לא תחולק. ג'וסף סקולינג מסינגפור ניצח עם שיא אולימפי חדש, 50.39 שניות, ואת המקום השני חלק פלפס עם צ'אד לה קלו מדרום אפריקה ולאסלו צ'ה מהונגריה בזמן של 51.14 שניות.

200 מ' גב, נשים
אחרי שלוש מדליות זהב, נאלצה ההונגרייה קטינקה הוסו, הלהיט של הימים הראשונים בבריכה בריו, להסתפק במדליית כסף, כשסיימה רק במקום השני במשחה, וראתה את מדליין דירדו האמריקאית דוהרת לזהב עם 2:05.99 דק'. הוסו סיימה בזמן של 2:06.05 דק' ובמדליית הארד זכתה הילרי קולדוול מקנדה עם 2:07.54 דק'.

50 מ' חופשי, גברים
אנת'וני ארווין, האמריקאי בן ה-35, השלים קאמבק מרגש ויוצא דופן, ואחרי שזכה בזהב אולימפי לפני 16 שנה, בסידני 2000, כשהיה בן 19 בלבד, ובינתיים הספיק לפרוש, לנסות את מזלו ככוכב רוק, ולחזור, הוא זכה הערב בריו במדליית זהב נוספת. ארווין סיים בזמן של 21.40 שניות והקדים במאית השנייה את הצרפתי פלורן מאנאדו. ניית'ן אדריאן מארה"ב סיים שלישי עם 21.49 שניות וזכה במדליית הארד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ