עוזי דן
עוזי דן

איליין תומפסון השלימה דאבל בריצות הקצרות אחרי שניצחה בצורה מרשימה בגמר ה־200 מטר והוסיפה תואר אולימפי לזה שזכתה בריצה ל־100 מטרים. זמנה, 21.78 שניות, היה הטוב ביותר שהושג השנה. תומפסון הצליחה לנצח את מי שנחשבה מועמדת לניצחון, ההולנדית דפנה סחיפרס, שסיימה רק שנייה למרות שקבעה גם היא את התוצאה הטובה ביותר שלה השנה (21.88 שניות). סחיפרס עשתה זאת למרות שנפצעה לפני גמר ה-100 מטר בו סיימה במקום החמישי. סחיפרס סיפרה לאחר הריצה כי הפציעה כמעט שגרמה לה לפרוש מהתחרות.

אם לאחר גמר ה־100 היא נראתה מופתעת מניצחונה, תומפסון הבינה הפעם שניצחה, אך זה לא פגע בשמחה הגדולה. מי שעמדה איתה על הפודיום ב־100 מטר, טורי בואי האמריקאית שזכתה בכסף בריצה הקצרה, תהיה שם גם בטקס המדליות של ה-200 עם מדליית ארד.

איליין תומפסון חוגגת דאבל, דפנה סחיפרס הפצועה מסתפקת בכסףצילום: DAVID GRAY/רויטרס

בין הגברים נפלה הפתעה בחצי גמר 200 מטר כאשר ג'סטין גאטלין לא הצליח להעפיל לגמר שייערך בין חמישי לשישי. הוא סיים שלישי את המקצה שלו ב-20.13 בלבד. יוסיין בולט ניצח את המקצה שלו עם הזמן הטוב ביותר השנה, 19.78 שניות, האט בסיום וסיים כמעט יחד עם הקנדי אנדרה דה גראסי (שיא לאומי של 19.80 שניות) כשהשניים מחייכים על קו הסיום זה לזה. בולט אמר על אי העלייה של גאטלין: "ראו לאחר גמר ה־100 שהוא התחיל להזדקן".

גמר הקפיצה לרוחק לנשים היה מהנה, צמוד וההובלה התחלפה כמה פעמים. בריטני ריס, האלופה האולימפית מלונדון ושלוש פעמים אלופת עולם בעבר שנחשבה פייבוריטית, הובילה חלק ניכר מהתחרות אך הסתפקה בסופו של דבר במדליית הכסף. בת ארצה טיאנה בארטולטה, אלופת העולם המכהנת, שהיתה אלופת עולם גם ב-2005, זכתה בזהב עם קפיצה מצויינת של 7.17 מטר, שיא אישי, בסיבוב הלפני אחרון. זהו אגב לא הזהב האולימפי הראשון שלה, היא היתה חלק מרביעיית השליחות האמריקאיות שזכתה בזהב בלונדון. הסרבית איבאנה ספאנוביץ', פעמיים מדליית ארד בשתי אליפויות העולם האחרונות, שוב סיימה שלישית בשיא סרבי של 7.08 מטר.

בולט ודה גראס, אחרי הגמר רק אחד יחייךצילום: Lee Jin-man/אי־פי

היום המוצלח של הנשים האמריקאיות המשיך בגמר 100 מטר משוכות שם הם עשו סוויפ מושלם 1־2־3. בריאנה רולינס זכתה במדליית הזהב עם 12.48 שניות, ניה עלי הגיעה שנייה (12.59 שניות), שתי מאיות לפני כריסטי קסטליו.

האלוף האולימפי בקרב 10, האמריקאי אשטון איטון, מוביל בטבלה לאחר היום הראשון. הוא הראה את המהירות שלו עם תוצאות טובות ב־100 מטר ובקפיצה לרוחק ובייחוד במקצוע האחרון של היום הראשון, 400 מטר, וחיפה על תוצאות פחות טובות בברזל ובגובה. "אני מרגיש בסדר גמור עם התוצאות, הכל הולך לפי התכנית", אמר. הגרמני קאי קזמירק מדורג שני והקנדי דמיאן וורנר שלישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ