האם זה סוף הדרך של אלכס שטילוב? "אני יכול עוד להמשיך, עדיין יש תשוקה"

העפלה לגמר אולימפי שלישי נחשבה אפשרית, אך אלכס שטילוב מעד במהלך תרגיל הקרקע וסיים את האולימפיאדה ביומה הראשון: "אחרי הנפילה ישר הבנתי שאין לי כבר סיכוי לגמר". כעת יצטרך לשקול המתעמל בן ה-29 את המשך הקריירה

אורי טלשיר
שליח "הארץ" לריו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלכס שטילוב בתרגיל הקרקע
אלכס שטילוב בתרגיל הקרקעצילום: Julio Cortez/אי־פי
אורי טלשיר
שליח "הארץ" לריו

לאולימפיאדת בייג'ין הגיע אלכס שטילוב כמתעמל צעיר ושאפתן. הוא העפיל אז לגמר הקרקע וסיים בו שמיני, ותוך ארבע שנים כבר סומן כאחד המועמדים הישראלים הבולטים למדליה אולימפית בלונדון. בגמר ההוא סיים שישי, ולקראת ריו חווה לא מעט טלטלות לפני שהבטיח את מקומו במשחקי 2016. היכולת לא היתה יציבה ואת הכרטיס למשחקים הבטיח רק בתחרות המיון, אך דווקא לפני כחודשיים הראה שוב ניצנים של מצוינות לאחר מדליית ארד באליפות אירופה.

בריו לא הוזכר שטילוב כמועמד ישראלי למדליה, אך העפלה לגמר אולימפי שלישי בתרגיל הקרקע בפירוש הוגדרה כיעד בר השגה. אחרי ביצוע סביר במוקדמות המתח (14.066) עלה שטילוב אל מזרן הבז' בריו, אך העלילה ספגה טוויסט לא רצוי ששיבש הכל.

"עשיתי שגיאה ובגללה נפלתי", הוא יספר אחר כך בכנות כיצד מעד במהלך התרגיל וקיבל 13.500, ציון נמוך מאוד בסטנדרטים שלו כמתעמל בצמרת העולמית. "אחרי הנפילה ישר הבנתי שאין לי כבר סיכוי לגמר, אבל בכל זאת הייתי צריך לסיים את התרגיל כמו שצריך. לא חיכיתי יותר מדי לציון ולא הופתעתי ממנו".

"אני מרגיש מאוכזב, ציפיתי לעשות תחרות הרבה יותר טובה", שיתף שטילוב, "קיוויתי לעמוד פה איתכם בציפייה לגמר ולחכות לציונים אחרים. אני עוד לא יודע בדיוק מה קרה. עשיתי תרגיל לא רע במתח, ההופעה שלי היתה מכובדת. התכוננתי כמו שצריך וזו ההתעמלות, אין לך הזדמנות נוספת לעלות. הגעתי לאולימפיאדה עצמה בכושר טוב, דברים כאלה קורים לכולם ואני מאוכזב שעכשיו זה קרה לי. ברור שעכשיו יש ירידת מתח, הייתי פה שבוע וחיכיתי לתחרות. אחרי תחרות לא טובה קודם כל נגיע לכפר, ננוח ואז נבוא לאולם לראות מתעמלים אחרים מתחרים".

כששטילוב בן ה-29 נשאל לגבי המשך דרכו והאפשרות שזו למעשה היתה הופעתו התחרותית האחרונה, הוא השיב בבגרות וקבע שאין זה הזמן המתאים לחרוץ כעת את גורל הקריירה. "זה לא זמן טוב להחליט על חם לגבי ההמשך, צריך להירגע ולהסתכל קדימה", אמר, "פיזית ונפשית אני יכול עוד להמשיך, עדיין יש תשוקה".

קרדיט: אורי טלשיר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ