אולימפיאדת ריו 2016 יצאה לדרך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טקס הפתיחה ריו 2016
המרקנה נדלק, הלילה
עדכונים

קרנבל הלפיד

הנשיא הזמני טמר, שאינו פופולרי וזוכה לקריאות בוז מהקהל, מכריז רשמית על פתיחת המשחקים.

בין נושאי הדגל האולימפי גם מרתה, שחקנית הכדורגל הברזילאית שזכתה לכינוי "פלה של כדורגל הנשים", ושחקן הכדורסל האגדי אוסקר שמידט.

השייט הברזילאי רוברט שיידט נשבע את שבועת המשחקים האולימפיים בשם כל הספורטאים.

12 בתי הספר לסמבה בריו מתחילים את חלק הקרנבל של טקס הפתיחה 

הטניסאי הברזילאי גוסטבו (גוגה) קוורטן נכנס עם הלפיד האולימפי אל האיצטדיון. הוא מגיש את הלפיד לשחקנית הכדורסל הורטנישיה מרקארי, שמעבירה אותו אל רץ המתון ונדרליי דה לימה שידליק את האש האולימפית. באולימפיאדת אתונה הוא הוביל את המרתון האולימפי, אך אוהד שיכור שזינק עליו והוא סיים רק עם מדליית הארד. עכשיו מגיע התיקון.

וזהו, הלפיד דולק, הזיקוקים באוויר, פסל ישו מואר בצבעי דגל ברזיל. אפשר לצאת לדרך.

המשלחת הישראלית נכנסת לאיצטדיון

המשלחת הישראלית - המשלחת ה-101, מקום טוב באמצע - נכנסת לאיצטדיון. המתעמלת האולימפית נטע ריבקין, באולימפיאדה השלישית שלה, היא נושאת דגל ישראל. המשלחת הישראלית מונה 47 ספורטאים - הגדולה ביותר אי פעם. המשלחת התקבלה המחיאות כפיים משולבות בקריאות בוז מהקהל הברזילאי באיצטדיון

נטע ריבקין נושאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה

מצעד המשלחות

והנה הגענו לחלק המתיש מעט של טקס הפתיחה - מצעד המשלחות. יוון, על פי המסורת, צועדת ראשונה, והמארחים מברזיל יצעדו אחרונים. הסיפור המעניין שצץ בעניין הזה הוא בקשתה של NBC להכניס את המשלחת האמריקאית לקראת הסיום - משום שהפעם, בגלל שהן מסודרות לפי הא-ב הפורטוגזי, המשלחת של ארה"ב נכנסת די בהתחלה ועלולה לפגום ברייטינג של הטקס. המארגנים, אגב, סרבו לבקשה.

רפאל נדאל נושא את הדגל של המשלחת הספרדית, מייקל פלפס את זה של המשלחת האמריקאית הענקית, אנדי מארי - שזכה בזהב בלונדון - נושא את הדגל הבריטי במכנס קצר. בתוך הז'קט שרשמי של המשלחת האוסטרלית מופיעים שמות כל הספורטאים שאי פעם זכו בזהב עבור המדינה.

רפאל נדאל נושא את דגל המשלחת הספרדית
מייקל פלפס נושא את דגל המשלחת האמריקאית

גם ששת ספורטאי נבחרת פלסטין נכנסים לאיצטדיון, ומתקבלים במחיאות כפיים רמות.

מי שזוכה לשריקות הבוז הכי חזקות היא כמובן נבחרת רוסיה - שהסתבכה בשערוריית הסימום ונשארה במשחקים לאחר החלטה שנויה במחלוקת של הוועד האולימפי הבינלאומי.

נושא הדגל של נבחרת טונגה לובש רק חלק תחתון, פלג גופו העליון החשוף משומן - והוא זוכה לסטנדינג אוביישן מהקהל.

רגע לפני המשלחת הברזילאית, ואחרי כל שאר המדינות, מגיע הרגע המרגש של מצעד המשלחות כשנכנסת לאיצטדיון משלחת הפליטים - בפעם הראשונה בהיסטוריה של המשחקים - וזוכה לשלל מחיאות כפיים.

משלחת הפליטים צועדת בטקס הפתיחה

ואחריהם, סוגרים את המצעד, המשלחת הברזילאית כמובן ברעש מחריש אוזניים:

ארץ טרופית יפה

הנה, אחד מרגעי השיא הצפויים הגיע - השיר "ארץ טרופית יפה" (מינוס מתי כספי) עם ריקודי סמבה ותפאורה צבעונית

והנה, ג'יזל מגיעה

על רקע השיר המפורסם "הנערה מאיפנמה" (בביצועו של דניאל ז'ובים, נכדו של טום ז'ובים) עולה אחת הדמויות ברזילאיות המוכרות בעולם - הדוגמנית ג'יזל - וכל הבמה התפנתה במיוחד בשבילה.

אחר כך אנחנו עוברים לראות את חיי הפאבלות - שכונות העוני של ברזיל. באופן מפתיע, מסתבר שהם כוללים בעיקר צבעוניות, מוזיקה וסמבה. טוב לדעת

המטוס

אז מסתבר שהאחים רייט גנבו לברזילאים את הקרדיט על טיסת הבכורה, וכעת הם מחזירים לעצמם את הכבוד. בשחזור של הטיסה אנחנו שוב מקבלים את הנופים המוכרים של ברזיל מן האוויר

קטע הפתיחה

והברזילאים מתחילים, ובכן, בהתחלה. קטע הפתיחה מראה אורגניזמים מהם נוצרו החיים, הטבע והיווצרות המים. האמזונס - לא הריאלטי של קשת - תופס כאן מקום מרכזי.

ואז מגיעים האירופאים ופוגשים את הילידים בברזיל, התחילה להתפתח תעשייה והגיעו מהגרים גם מסוריה ומיפן. 

ומתוך ההגירה הגדולה החלו לקום בניינים וערים צפופות. כדי לחסוך בתקציה - הנמוך ביחס לטקסי הפתיחה של בייג'ין ולונדון - הבמאי עושה שימוש די מדהים במקרן ובאנימציה ממוחשבת.

זהו, המשחקים התחילו

טקס הפתיחת יצא לדרך עם וידאו שמראה צילום אוויר של ברזילאים עושים ספורט (והם עושים הרבה) ועם שיר של הזמר הלאומי, ז'ילברטו ז'יל - השלמה ארצי או אריק איינשטיין הברזילאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ